Megleptük és legyőztük a Szegedet!

A középszakasz első mérkőzésén nagyszerű játékkal győzte le a Vidux-Szeged csapatát együttesünk!

Az NBI-es alapszakasz után kialakult a középszakasz négyesfogata, melyben a Vidux-Szeged, a MEAFC, a Dág és a DKSE játszik egymás ellen. A mieink ebben a sorozatban elsőként az ellen a Szeged ellen léptek pályára, amelyik megnyerte az alapszakaszt. A velük szembeni mérlegünk nem volt rózsás, hiszen az idei kiírásban kétszer játszottunk ellenük, és Kasnyik Bencéék mindkétszer 3:0-ra győztek le bennünket.

Jól indítottuk el a meccset, hiszen Quintana Hechavarria Rajdel nyitásai után három pontos előnyre tettünk szert (3:6). A hazaik azonban ritmust tudtak váltani, és megkezdték a felzárkózást (7:8). Ettől kezdve nehéz volt megállítanunk a szegedieket, de sikerült, így ismét nálunk volt az előny (10:14). Időt is kért Fésüs Erzsébet, amiből jól jöttek ki Kasnyikék, hiszen 18-nál utolértek bennünket (18:18). Jött az izgalmas végjáték, melyben mi kerültünk lépéselőnybe (18:21), de Durigon vezérletével egyenlítettek a hazaiak (22:22). A végére azonban hozzá tudtuk tenni azt a pluszt, amivel megnyertük a szettet (23:25), így az idei kiírásban megszereztük az első szett győzelmünket a Szeged ellen.

Fordulás után megmaradt a ritmusunk, ami a vezetésben mutatkozott meg (1:4). Ekkor azonban beragadtunk ebbe az állásba, és feljött ránk a Szeged (4:4). A mieinknek azonban sikerült innen elmozdulniuk, majd szép pontokat szerve hárommal meglépniük (7:10). A folytatás is rendben volt, hiszen Quintana Hechavarria Rajdel szerzet gyorsan két remek pontot (10:14), majd Pavliuk másolta le csapattársát (12:18). Megállíthatatlan volt csapatunk, hiszen a 20. megszerzett pontunknál már héttel vezettünk (13:20)! Lehet, hogy ekkor elhittük, meg van a szett, mivel alaposan elkezdte gyűjtögetni pontjait a hazai alakulat (18:22). A vége azonban nekünk sikerült jobban, mivel Tóth ásszal zárta le a szettet (19:25).

Fésüs Erzsébet a szünetben alaposan összeszedte csapatát, mert nagyot fordult a kocka. A Szeged került lépéselőnybe (3:1), melyet követően alaposan lemaradtunk (11:3). Abban bízhattunk ekkor, hogy nem az erőnk fogyott el (12:3), és ismét megtaláljuk a ponterős játékunkat. A hátrányunkat valamennyire sikerült csökkentenünk (16:11), de az öt pont még mindig soknak tűnt főként úgy, hogy ezt nem tudtuk csökkenteni (20:15).  A végére még jobban kinyílt az „olló”, ami a Szeged szépítését jelentette (25:18).

Jöhetett a negyedik felvonás, reményeink szerint a mieink feltámadásával. Felváltva estek a pontok (6:6), majd két ponttal elléptünk (6:8). Tíznél azonban döntetlent mutatott az eredményjelző (10:10), a folytatásban viszont megint nálunk volt az előny (13:15). Az izgalmak a végére maradtak, hiszen a felek felváltva szerezték pontjaikat (15:17). A szett hajrájában Szalai szerezte a 20. pontunkat (17:20), majd Pavliuk nyitott védhetetlenül (17:22). Készült a meglepetés, de ahhoz kellett még három pont! A végére ez is meglett, így a középszakaszt győzelemmel kezdtük (18:25)!

Vidux-Szegedi RSE – DKSE 1:3 (23:25, 19:25, 25:18, 18:25)

Vezették: Filibér Tamás Sándor és Bibók Ferenc

Vidux-Szegedi RSE: Piti Richárd Pál, Kasnyik Bence, Dileo Tomas, Honti Szilárd, Durion Pozzobon Davi Luiz, Csányi Dániel, Borsi Levente (liberó). Cserék: Bodnár Lajos, Sarnyai Ákos, Kiss Gábor Tamás, Demcsák Balázs, Polyák Péter (liberó). Vezetőedző: Fésüs Erzsébet

DKSE: Tóth Kristóf, Pavliuk Vladyslav, Kisházi Valentin, Laczi Dominik, Quintana Hechavarria Rajdel, Winter László Zétény, Kuti Márk (liberó). Cserék: Göczi Dániel, Juhász Barnabás, Szalai Kristóf, Pintér Barnabás, Béres Mátyás (liberó). Vezetőedző: Tomanóczy Tibor