Felnőtt

Nem a mi napunk volt

A röplabda NBI elődöntőjének második mérkőzését rengeteg hiba tarkította, melyből a Szeged jött ki jobban.

A hazai pályán folytatta csapatunk a Szeged elleni elődöntőt a Dunaújváros Sportcsarnokban. A valamely csapat harmadik győzelméig tartó párharcában a Vidux hazai pályán szerzett 3-1-es győzelmének köszönhetően lépéselőnybe került, így ma a mieink a visszavágásra, vagyis az egyenlítésre készültek.

A szokásoknak megfelelően fej-fej mellett haladtak a csapatok (5-5), és ez így ment egészen 9-9-ig. Quintana Hechavarria Rajdel nyitásai ültek megint, de amíg neki ezek bejöttek, sajnos mások elrontották. Ez pedig azt jelentette, hogy továbbra is maradt az egál (14-14). Itt azonban beragadtunk, melynek a Szeged örülhetett, akik négy pontot tettek közé (14-18). Ez a megtorpanás sokba került, hiszen a hátrányunk egyre nagyobb lett (15-21). Ezen sikerült szűkítenünk, de a végén a Vidux örülhetett (22-25).

Fordulás után hibák itt, hibák ott, vagyis egymás hibáiból éltek a csapatok (6-6). Egy-egy szép pontot azért láthattunk Pavliuk Vladyslavtól, de ez a szett inkább a hibákról szólt (9-9). Elsőként a Szeged tudott kettőt közé tenni (10-12), majd itt megint beragadtunk, míg a vendégek ezt kihasználva jelentős előnyre tettek szert (11-16). Ezt nem tudtuk sem gyorsan, sem lassan ledolgozni, de lépésről lépésre közelebb értünk (17-19). Ennél közelebb azonban nem tudtunk felzárkózni (22-24), ami a Szeged második szett győzelmét hozta (22-25).

A harmadik játék elején szerencsénk sem volt, így pontunk sem akart jönni (1-6). A Szeged közben mindenből pontot csinált. Nyitásfogadási hibából, hálóról lepattanó labdából (1-7), egyszóval minden bejött nekik. Elúszni látszott a szett (3-11), hiába cserélt vezetőedzőnk, vagy kért időt (6-16). Innen már nem lehetett, és nem is volt visszaút (15-25, ami azt jelenti, hogy összesítésben ezzel a sikerrel a Szeged 2-0-ra vezet, így akár a hazai mérkőzésén el is döntheti a párharcot.

Tomanóczy Tibor vezetőedző: Azt kértem a játékosaimtól, hogy legyenek ma férfiak, de ez a férfias játék rengeteg hibába torkoll. Nagyon gyengén támadtunk, a nyitásfogadásunk sem volt jó. Az egész játék enervált, nem sportolóhoz méltó volt.

DKSE – Vidux-Szegedi RSE 0-3 (22-25, 22-25, 15-25)

Vezették: Varga András és Varjasi Melinda

DKSE: Pavliuk Vladyslav, Laczi Dominik, Vida Péter, Juhász Barnabás, Quintana Hechavarria Rajdel, Winter László Zétény, Béres Mátyás (liberó). Cserék: Tóth Kristóf, Velychko Bohdan, Farkas László, Kisházi Valentin, Szalai Kristóf. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor, másodedző: Engyel László

Vidux-Szegedi RSE: Piti Richárd Pál, Kasnyik Bence, Dileo Tomas, Kiss Gábor Tamás, Durion Pozzobon Davi Luiz, Csányi Dániel, Borsi Levente (liberó). Cserék: Bodnár Lajos, Honti Szilárd, Sarnyai Ákos, Demcsák Balázs, Polyák Péter (liberó). Vezetőedző: Fésüs Erzsébet

A párharc állása: Vidux-Szegedi RSE – DKSE 2-0