Felnőtt

Egyenlített a Dág

A DKSE NBI-es csapata a Dágon aratott 3-2-es győzelme után ma este hazai pályán 3-0-ás vereséget szenvedett.

Rendkívül kiélezett csatát hozott a férfi röplabda NBI első bronzmérkőzése, melyet Dágon játszottak a mieink. Az első, elvesztett szettet követően Tomanóczy Tibor vezetőedző taktikai változtatása bejött, hiszen az első sorunkat lecserélve az U20-as csapatunkat küldte pályára, akik alaposan meglepték a hazaiakat. Az idegenbeli győzelem után ma itthon fogadtuk a Dág együttesét.

Előzetesen nem tudhattuk, de talán nem volt meglepetés, hogy vezetőedzőnk a kezdő felállásra a fiatalokat küldte pályára. Nem ez volt az oka annak, hogy rosszul indult a meccs, hiszen a vendégek alaposan elléptek (2-6). A folytatásban megpróbáltunk ritmust váltani, de Krupánszkiék állták a sarat (7-11). Remek sorozattal értük utol ellenfelünket 12-nél, de a vezetést a folytatásban nem sikerült a vezetést átvennünk (15-17). A szett utolsó szakasza előtt a Dágnál volt a lépéselőny (16-19), akiket hatalmas akarattal próbáltunk utolérni (20-21), de nem sikerült (22-25).

Fordulás után két helyen változtatott Tomanóczy Tibor, Vida Péter és Göczi Dániel szálltak be a meccsbe. Megpróbáltuk nem elengedni az elejét, nehogy úgy járjunk, mint az első felvonásban (3-6). Ez a három pont több labdameneten keresztül közte maradt (7-10), sajnos azonban ennél az állásnál bennragadtunk (7-14). Tetemes lett a hátrányunk (9-16), melyet nem lehetett ledolgozni. Vezetőedzőnk megpróbálta megnyugtatni csapatunkat, hiszen a fiaink láthatóan egyre idegesebbé váltak (9-19). A végét úgy tűnt, hogy könnyedén hozzák a vendégek, de hatalmas hajrát nyitottunk (14-21), ami nem csak a kozmetikázásra volt jó, hanem arra is, hogy a harmadik felvonásra felpörögjünk (16-25).

A harmadik szett elején koncentráltak voltunk (3-1), ennek ellenére a rutinosabb vendégek fordítottak (6-7). Az egy pontos előnyüket tartották Kunék (9-10), majd 12-nél egyenlítettünk. Ez lett eddig a legkiegyenlítettebb szett, ekkor azonban jött egy hullámvölgy, és megint lemaradtunk (13-17). Ez nem tűnt jó előjelnek, mivel a négypontos hátrány ötre nőtt (15-20). A különbség nem csökkent, és így megérdemelten hozta a meccset a Dág, akik ezzel összesítésben egyenlítettek (18-25).

Tomanóczy Tibor vezetőedző: Szakosztályi döntés alapján fontossági sorrendet állítottunk fel, és ennek megfelelően próbáltunk játszani. Az első szett kifejezetten jó hangulatú, kemény összecsapás volt. A folytatásban tartottam magam a szakosztályi döntéshez, és ennek megfelelően változtattam a csapaton. Onnantól kezdve nem éreztem a tüzet a csapatban. Nem volt meg az az erő, ami Dágon igen. A Dág egy Krupánszki Olivérrel volt jobb nálunk. A következő meccsre fel kell javulnunk támadásban. A nyitásfogadásunk nem volt rossz, viszont támadásban nagyon sokat kell javulnunk.

DKSE – Dág KSE 0-3 (22-25, 16-25, 18-25)

Vezették: Gyulai Géza és Bibók Ferenc

DKSE: Velychko Bohdan, Béres Mátyás, Pavliuk Vladyslav, Kisházi Valentin, Juhász Barnabás, Szalai Kristóf, Kuti Márk László (liberó). Cserék: Tóth Kristóf, Göczi Dániel, Vida Péter, Pintér Barnabás, Farkas László (liberó). Vezetőedző: Tomanóczy Tibor, másodedző: Engyel László

Dág KSE: Majer Zsolt Ferenc, Krupánszki Olivér, Kun Benedek László, Flachner Kornél, Sow Ábrahám Péter, Oláh Botond, Farkas Róbert Zsolt (liberó). Cserék: Szabó Bence, Benkő Balázs Bálint, Nagy Péter Márk, Balázs Bence, Czibula Bence (liberó) Vezetőedző: Zirigh Balázs másodedző: Molnár János