A Dágnál az előny

A férfi röplabda NBI bronzcsatájának harmadik felvonásán nem tudta igazán megszorítani a hazai csapatot a DKSE, így összesítésben hátrányba kerültünk.

A valamely fél harmadik sikeréig tartó férfi röplabda NBI- bronzcsatájának állása a mai mérkőzést megelőzően 1-1 volt a DKSE és a Dág csapatai között, Eddig két különböző előjelű, és minőségben is más mérkőzésen vagyunk túl. így ma az volt a fő kérdés, hogy a csapatok melyik énjüket viszik fel a pályára. A mieinknél az is nehézséget okozott, hogy több sérültünk is van.

A hazaiak kezdtek jobban, akik 7-3-ra elléptek, ám a mieink megpróbáltak felpörögni, és beérni a Dágot (9-8). Ettől kezdve felváltva estek a pontok, majd Szalai és Pavliuk pontjainak köszönhetően egyenlítettünk (11-11). Itt jött el a meccs első fordulata, hiszen ettől kezdve átvettük a vezetést (14-16). Ez sajnos nem tartott sokáig, mivel Kun indult be, aki visszavette csapatának a vezetést (19-18). Az első szett hajrájában egyenlítettünk (20-20), de a végét két Oláh pont zárta le (25-21).

A térfélcserét követően tartottuk a lépést a hazaiakkal, sőt, sikerült kisebb előnyt kiharcolnunk (2-4). A hetedik pontnál Flachner egyenlített, majd megint ő volt eredményes, amivel az előny már a Dágnál volt (8-7). Sajnos több hiba becsúszott játékunkba, melyekkel a hazaiak négy ponttal elléptek (12-8). Ezt nyugodtan hívhattuk hullámvölgynek is a részünkről, mivel ez a különbség közte is maradt (16-13). Megpróbáltuk felrázni magunkat azzal, hogy egy-egy szép pont után megmaradjon a lehetőségünk a felzárkózásra, mely felé jó úton haladtunk (18-17), de hazai időkérés után jelentősen elléptek Majerék (21-18), akik ezzel éltek is (25-19).

A harmadik szett hasonlóan indult, mint a többi, hiszen fej-fej mellett haladtak a csapatok (4-4). Ez így ment a hetedik pontig (7-6), ekkor azonban ebbe az állásba beragadtunk (9-6). Azonban amikor sikerült ellépnünk, megint szorossá tudtuk tenni a játszmát (12-12). Göczi egyenlített, ezzel azonban alaposan felébresztettük a hazaiakat, akik villámgyorsan ötöt tettek közé (19-14). Ettől kezdve már csak a csodában bízhattunk, de most ez elmaradt, így a Dág hozta a szettet, ezzel együtt a mérkőzést (25-16).

A Dág így a valamely fél harmadik győzelméig tartó párharcban 2-1-re vezet. A negyedik összecsapásra május 5-én Dunaújvárosban kerül sor.

Dág KSE – DKSE 3-0 (25-21, 25-19, 25-16)

Vezették: Kulcsár Gergely és Villás Tibor Richárd

Dág KSE: Majer Zsolt Ferenc, Krupánszki Olivér, Kun Benedek László, Flachner Kornél, Sow Ábrahám Péter, Oláh Botond, Farkas Róbert Zsolt (liberó). Cserék: Szabó Bence, Benkő Balázs Bálint, Nagy Péter Márk, Balázs Bence, Czibula Bence (liberó) Vezetőedző: Zirigh Balázs másodedző: Molnár János

DKSE: Tóth Kristóf, Pavliuk Vladyslav, Kisházi Valentin, Göczi Dániel, Winter Zétény, Szalai Kristóf, Kuti Márk László (liberó). Cserék: Béres Mátyás, Vida Péter, Pintér Barnabás, Juhász Barnabás, Herceg Kristóf (liberó). Vezetőedző: Tomanóczy Tibor, másodedző: Engyel László