Felnőtt

A DSE nyerte az NBII rangadóját!

A DSE Röplabda Akadémia U21-es csapata a bajnokság csúcsrangadóján öt szettben győzte le a Pénzügyőr együttesét.

Igazi rangadóra volt kilátás ma délután a Dunaújváros Sportcsarnokban, hiszen az NBII-es bajnokság középcsoportját vezető DSE Röplabda Akadémia U21-es csapata a második helyezett Pénzügyőr együttesét fogadta. Mivel a mieink tegnap az NBI-ben Szolnokon ötszettes mérkőzést játszottak, így nem igen pihenhették ki magukat, ami akár rossz előjel is lehetett volna, vagy pont az ellenkezője, hiszen azt is mondhatnánk, hogy lendületben vannak. Nos, ez a lendület igaz is volt az első szettben, hiszen Iván Gergőék villámgyorsan négy pont előnyre tettek szert (8-4), melyet a folytatásban plusz hárommal megfejeltek (16-9). Ezt a nyerési lehetőséget a fiúk már nem adták ki a kezükből (21-16), és az első felvonást végül héttel húzták be (25-18). A térfélcsere után azonban megállt egy kissé a lendület, melyet azonnal kihasznált a fővárosi csapat (5-8). Ettől kezdve folyamatosan futni kellett az eredmény után (12-16), de utolérni a vendégeket nem sikerült (14-21), akik visszavették szett előnyünket (16-25). A harmadik játék elején megpróbált visszatalálni a DSE a sikerre vezető útra, de ez nem sikerült. Végig a Pénzügyőrnél volt az előny (13-16), és bár innen megpróbáltak visszajönni a meccsbe fiaink, ez nem jött össze (17-21). Ráadásul a végjátékban is a vendégek szereztek több pontot, akik ezzel megfordították a meccs állását (19-25). Következhetett az a szett, amely arról döntött, hogy a mai összecsapáson szerez-e pontot a DSE, vagy a Pénzügyőr viszi haza a győztesnek járó három pontot. Ezt érezték is fiataljaink, akik megpróbálták az elejétől irányítani a szettet (8-6), mely egészen jól sikerült (16-12). Ettől kezdve látszott a mieinken, hogy mindenképpen pontot, pontokat akarnak ma is begyűjteni, melynek eredménye az egyenlítés (25-22), és a döntő szett kiharcolása volt.

Ebben a szakaszban mindkét fél nagyon koncentrált, hiszen ekkor minden pontnak óriási jelentősége volt. Az eleje a Pénzügyőrnek (4-5), a közepe pedig a DSE-nek sikerült jobban (7-5), de a vége innen még messze volt, hiszen az igazi izgalmak csak azt követően kezdődtek. A remek hazai koncentráció miatt sikerült három pontot közé tenni (11-8), majd a végét is bírták a fiúk, akik ma hátrányból fordítva, öt szettes küzdelemben győztek (15-11). Ezzel a győzelemmel a DSE Röplabda Akadémia U21-es csapata még jobban megszilárdította vezető helyét!

DSE Röplabda Akadémia U21 – Pénzügyőr SE 3-2 (25-18, 16-25, 19-25, 25-22, 15-11)

Vezették: Ladányi Bence és Oláh Balázs

DSE Röplabda Akadémia U21: Balázs Bálint, Tomanóczy Bálint, Laczi Dominik, Iván Bence, Csizmadia Tamás Martin, Majoros Balázs, Tajti Olivér, Iván Gergő, Móró Ákos, Sárközi Kálmán, Matyiák Árpád. Vezetőedző: Szabó Gábor

Pénzügyőr SE: Balogh Marcell, Solti Péter, Kozhuharov Maksim, Gönczy Márton, Ghazal Jamil, Tordai Ábel Zsolt, Majer Zsolt Ferenc, Illés Tamás, Iványi Máté, Flachner Dániel, Eperjessy Kristóf, Lassu Ádám, Csíkász Andor. Vezetőedző: Győri Attila