A Pénzügyőré az első meccs

A férfi röplabda Extraliga sorozatának negyeddöntőjének első összecsapásán a szettek elején nagyszerűen küzdöttünk, de végül simán hozta a papírformát a Pénzügyőr.

Az Extraliga alapszakasz végeztével kialakultak a negyeddöntő párosításai, melyben a mieink az alapszakasz és Magyar Kupa győztes Pénzügyőr ellen léptek pályára. A negyeddöntő valamely csapat harmadik győzelméig tart, melynek első ütközetére Budapesten került sor.

Nem kezdtünk megilletődötten a bajnokesélyes otthonában (3:3), majd a folytatásban is felváltva estek a pontok (6:5). Kovács Zoltán bődületes pontja után háromra nőtt a hátrányunk (5:8), erre viszont Kecskeméti és Hatvany válaszolt (9:8). A nagyszerű játékba sajnos bosszantó hiba is csúszott (12:9), ezt viszont alaposan kijavították fiaink, akik 13-nál egyenlítettek (13:13)! A vezetést bravúr lett volna megszerezni, amely nem sikerült. Ezzel szemben a Pénzügyőr összekapta magát, és zsinórban négy pontot szerzett (17:13). Ez közte is maradt (20:16), ráadásul Magyar Bálint szerváival nem tudtunk mit kezdeni (25:17).

Fordulás után megint sikerült tartani a lépést a Magyar Kupa győztesével (4:4), Rása azonban tett arról, hogy ne tudjuk átvenni a vezetést (5:4). Kecskeméti pontjával megint egyenlítettünk (7:7), Kiss Dániel azonban nyitásaival ismét szállította a hazai pontokat (11:7). Ez megfogta a mieinket (17:8), vagyis ekkor eldőlt a szett. A végére megpróbáltunk a hátrányból faragni (21:15), végül azonban tíz lett közte (25:15).

A harmadik szett eleje ismét szoros volt (4:4), ráadásul Kecskeméti nyitása után nálunk volt az előny (4:5). Majoros pontjai után fordult a kocka (8:6), ráadásul Pedro ellen nem volt ellenszerünk (14:8). Itt nem csak a szett, hanem a meccs is eldőlt, melyre Rása tett rá még egyet remek centerezése után (17:11). Ekkor minden játékosunknak adott lehetőséget Tomanóczy Tibor, hiszen a rájátszás légkörét mindenkinek szoknia kell. A szettet végül simán nyerte a Pénzügyőr (25:14), akik ezzel a győzelmükkel 1:0-ra vezetnek a valamely csapat harmadik győzelméig tartó párharcban.

Pénzügyőr SE – DKSE 3:0 (25:17, 25:15, 25:14)

Vezették: Sík Barbara és Bátkai-Katona Ágnes, vonalbírók Kaposvári Gábor és Nagy Dóra

Pénzügyőr SE: Da Silva Santos Pedro Luiz, Magyar Bálint, Kovács Zoltán, Kiss Dániel, Dávid Csanád, Rása Alex, Feliciano Jorge Bruno (liberó). Cserék: De Sousa Soares Igor, Szabó Vilmos, Majoros Balázs, Tordai Ábel Zsolt. Vezetőedző: Jókay Zoltán

DKSE: Farkas László, Pavliuk Vladyslav, Kisházi Valentin, Laczi Dominik, Kecskeméti Bálint, Hatvany Zsolt, Béres Mátyás (liberó). Cserék: Tóth Kristóf, Gőczi Dániel, Tajti Olivér, Winter László Zétény, Gutierrez Dufour Mauricio (liberó). Vezetőedző: Tomanóczy Tibor

A negyeddöntő menetrendje:

1. 03. 18. 20:00 Pénzügyőr SE – DKSE 3:0
  2. 03. 21. 19:00 DKSE – Pénzügyőr SE (Dunaújváros, Dunaújváros Sportcsarnok)
  3. 03. 23. 20:00 Pénzügyőr SE – DKSE (Pénzügyőr Sportcsarnok 1103 Budapest, Kőér utca 2/b)