Felnőtt

A Sümeg nyerte a presztízs csatát

A Dunaferr SE NBI-es csapata ezúttal is öt játszmás mérkőzésen maradt alul, ezúttal a Sümeggel szemben.

A röplabda NBI Liga alapszakaszának felsőházi rangadóján a harmadik helyen álló Dunaferr a tabellán vele azonos pontszámmal rendelkező, de egy hellyel előtte álló Sümeg együttesét fogadta. Izgalmas, kiélezett, hosszú mérkőzésre volt kilátás, hiszen a két gárda minden alaklommal presztízs értékűen kezeli a köztük zajló ütközeteket. Nagyobb tétje a találkozónak a mieink számára volt, hiszen Tomanóczy Tibor fiainak célja az volt, hogy hazai pályán győzelmet arassanak, és ezzel pontelőnybe kerüljenek Tamás Zoltán tanítványaival szemben. Nem kezdtünk jól, hiszen ellépett a Sümeg (2-4), de sikerült gyorsan magunkhoz térnünk, és egyenlítettünk (4-4). A folytatás azonban nem volt jó (5-8), ráadásul ezt a különbséget őrizte a vendég együttes (7-10). Ekkor azonban megint megrázták magukat fiaink, és egy négypontos sorozat végén fordítani tudtak (11-10). A folytatásban mindkét fél több nyitást rontott (17-17), így a végjáték előtt nem tudott egyik csapat sem előnyt kialakítani (19-19). Az előnyt a vendégek szerezték meg 21-22-nél, de sikerült a fordítás (24-23), és végül a szett megnyerése is (26-24). Fordulás után felváltva estek a pontok (4-4), de a folytatás is szorosan alakult (7-7). Két pontot Kunert tudott közé tenni (8-10), melyet két jó sáncolás után megduplázott a Sümeg (8-12). Ez fordulatot jelentett a szettben, hiszen sokáig nem sikerült visszavenni nyitást (8-14). Ráadásul a különbség megmaradt (12-18), mely a végjátékra tovább nőtt (13-22), mely a vendégek egyenlítését eredményezte (16-25). A harmadik szettre másik arcát mutatta fiatal együttesünk (7-3), majd Iván Bence és Matyiák Árpád tették hozzá a pluszt (9-5). Hatvany is hozzátette a rutinját (13-8), mely vendég időkérést eredményezett. Ez azonban nem zökkentette ki a Dunaferrt (16-10), bár egy-egy hiba becsúszott, mely hazai időkérést eredményezett (17-12). A végjátékra megmaradt az öt pontos előnyünk (20-15), melyet megpróbált csökkenteni a Sümeg a hosszú labdamenetek után, ez azonban nem sikerült nekik, amely egyben a mieink sikerét jelentette (25-19).

Megint nálunk volt tehát az előny, ekkor azonban még több erőre volt szükség ahhoz, hogy a végső siker is meglegyen. A negyedik felvonást ezúttal a Sümeg kezdte jobban (3-5), de megrázta magát a Tomanóczy legénység, és átvette az irányítást (8-6). Ez azonban valamitől megakadt (8-11), míg Sow Ábrahám sorra szerezte pontjait. Megállt a szekerünk, míg a Sümeg megindult rendesen (10-17), ráadásul villámsebességgel, mely tízpontos hátrányt eredményezett (11-21). Innen nem volt visszaút, így jöhetett a mindent eldöntő ötödik szett (14-25), mely a mieink nyitásával indult, de a vendégek jutottak előnyhöz (1-3). Sajnos Sow megállíthatatlan volt (4-7), a Dunaferr azonban izgalmassá tette a végét, hiszen óriási erőket mozgósított, és egyenlített (9-9). Két labda azonban megint elment (9-11), de nem adta könnyen magát a Dunaferr (12-13). Azonban egy rontott nyitás közbejött, majd egy remek Kunert pont, amely végleg eldöntötte a meccset (12-15).

Dunaferr SE – Sümegi RE 2-3 (26-24, 16-25, 25-19, 14-25, 12-15)

Vezették: Farkas László és Barabás Barnabás Ádám

Dunaferr SE: Tomanóczy Bálint, Iván Bence, Csizmadia Tamás Martin, Hatvany Zsolt, Móró Ákos, Matyiák Árpád, Sárközi Kálmán (Liberó). Cserék: Balázs Bálint, Laczi Dominik, Majoros Balázs, Tajti Olivér, Iván Gergő, Mihucz Csaba, Vezetőedző: Tomanóczy Tibor

Sümegi Röplabda Egyesület: Török Roland, Kunert Mátyás, Erki Milán, Tigyi Tamás, Németh Zoltán, Sow Ábrahám. Nagy Péter (Liberó). Cserék: Krekk Zoltán (Liberó), Péter Benedek, Óhidi Roland Kotin Vladislav. Vezetőedző: Tamás Zoltán