A Szeged nyerte az elődöntőt

Hatalmas csatában vesztette el az elődöntő harmadik meccsét a DKSE, így a Szeged került a fináléba.

A röplabda NBI elődöntőjében a Vidux-Szeged hozta a hazai és az idegenbeli mérkőzését is, így Fésüs Erzsébet tanítványainak már csak egy győzelemre volt szükségük ahhoz, hogy a mieinket legyőzve bejussanak a fináléba. Mi azonban arra készültünk, hogy ez ne így legyen, és még egyszer itthon fogadhassuk a szegedieket.

A Szeged kezdte jobban találkozót, akik 4-1-nél már hárommal vezettek, de ezt még időben sikerült lereagálnunk (6-5). A folytatás hullámzó játékot hozott, hiszen három pontos hátrányból (8-5) fordítottunk (8-9), mely előnyt növelni is tudtuk (10-13). Itt azonban megállt a gépezet, és hatalmas fordulat következett, melyhez hozzájárult az, hogy Quintana Hechavarria Rajdel megsérült, hiszen a Szeged sorban hozta a pontokat (17-14). A jókor kikért idő után egyenlítettünk (17-17), így rosszkor jött a nyitáshibánk, amely új lehetőséget nyújtott Pitiéknek arra, hogy a végjátékra előnnyel forduljanak (21-17). Ráadásul Kiss három ászt nyitott, ami végleg megpecsételte a hazai szettsikert (25-19).

A második szettre Rajdel sérülése miatt kényszerből változtatott edzőnk a felálláson, hiszen Velychko Bohdan állt be, aki ezt két gyors ponttal köszönte meg (4-6). Kiegyenlített volt a játék (7-7), még majdnem a rontott nyitásokban is, hiszen a szett elején Szeged hármat, mi kettőt rontottunk (10-10). Úgy tűnt, hogy az a csapat tud lépéselőnybe kerülni, amelyik a hibáit minimálisra csökkenti (14-17), melyben mi tudtunk gyorsabban változtatni (16-21). A végjátékban tartottuk az előnyünket, és Velychko sáncával le is zártuk (18-25).

Fordulás után folytattuk ponterős játékunkat, és mi irányítottunk (7-9). Ügyesen tartottuk ezt az előnyünket, sőt, Szalai két ász nyitása után négy pont lett az előnyünk (10-14). A hazaiak mindent megtettek annak érdekében, hogy utolérjenek bennünket, de jól álltuk a sarat, igaz előnyünk csökkent egy kicsit (15-18). Izgalmas lett a végjáték (18-20), melyben Pavliuk és Szalai hozták pontjainkat (18-22), viszont a Vidux nagy hajrát nyitott (20-23). Ekkor jött Laczi Dominik, aki két remek pontot szerezve zárta le a felvonást (20-25).

A negyedik játék szorosan indult (4-5), melyben hol a Szegednél, hol nálunk volt az előny (7-6). Laczi Dominik vitte a hátán csapatunkat, aki három ászt nyitott (7-10), majd Pavliuk szerzett remek pontot (7-11). Nagyszerűen játszottunk, de még sok volt hátra, így nagyon kellett a koncentráció (10-15). A Szeged hosszú hajrát nyitott, megkezdte felzárkózását (14-16), míg mi a 16. pontunknál beragadtunk. Pavliuk sánca után tudtunk elforogni, de a hazaiakat nem tudtuk megállítani. Dileo kapcsolt rá (17-17), aki nyílttá tette a végjátékot (19-20). Kasnyik egyenlített (21-21), majd felváltva születtek a pontok (24-24), így jöhetett a ráadás. A végén megint jött Dileo, aki lezárta a szettet, így egyenlített a Szeged (27-25).

A forgatókönyv adottá vált, hiszen amennyiben a döntő szettet a Vidux nyeri, akkor lezárja a párharcot, ha mi, akkor folytatódik az elődöntő. Az idegek harca volt ez, melyből úgy tűnt, hogy a hazaik jönnek ki jobban (5-3). Két nyitást rontottunk, vagyis két ajándék pontot ajándékoztunk a Szegednek (8-5), mely a hazaiaknak extra erőt adott a szettgyőzelemhez (15-9), akik ezzel bejutottak az NBI fináléjába.

Vidux-Szegedi RSE – DKSE 3-2 (25-19, 18-25, 20-25, 27-25, 15-9)

Vezették: Barabás Barnabás Ádám és Horváth Miklós

Vidux-Szegedi RSE: Piti Richárd Pál, Kasnyik Bence, Dileo Tomas, Kiss Gábor Tamás, Durion Pozzobon Davi Luiz, Csányi Dániel, Borsi Levente (liberó). Cserék: Bodnár Lajos, Honti Szilárd, Sarnyai Ákos, Demcsák Balázs, Polyák Péter (liberó). Vezetőedző: Fésüs Erzsébet

DKSE: Tóth Kristóf, Pavliuk Vladyslav, Kisházi Valentin, Laczi Dominik, Quintana Hechavarria Rajdel, Winter László Zétény, Béres Mátyás (liberó). Cserék: Velychko Bohdan, Vida Péter, Juhász Barnabás, Farkas László, Göczi Dániel, Szalai Kristóf, Kuti Márk László (liberó). Vezetőedző: Tomanóczy Tibor, másodedző: Engyel László

A párharc végeredménye: Vidux-Szegedi RSE – DKSE 3-0