Az aranyéremért játszik a DSE!

A DSE Röplabda Akadémia U21-es csapata a Pénzügyőr elleni 3-0-s győzelmével bejutott a holnapi döntőbe, ahol a FINO Kaposvár lesz az ellenfele.

A tegnapi két győzelem után a mai napon a DSE Röplabda Akadémia U21-es csapatára egy mérkőzés várt az elődöntőben, így a fiúk a nap nagy részét a hangolódással tölthették. Nem úgy a Kecskemét és a Pénzügyőr, akik az egymás elleni derbin döntötték el, ki lesz a mieink ellenfele. Talán némi meglepetésre a fővárosi együttes meglehetősen simán, 3-0 arányban győzött, így ők lettek a mieink ellenfelei. Újból, hiszen tegnap már egyszer megütköztünk ellenük, amikor 3-1-es újvárosi győzelem született. De, mint tudjuk, minden meccs más, főként, ha az elődöntőben találkozik ismét a két fiatal gárda. A srácaink azonban semmit nem akartak a véletlenre bízni, így nagy lendülettel álltak bele a csatába. Az első szettben azonnal látszott, hogy a Pénzügyőr a visszavágásra készül, de a mieink nem adták ki a kezdeményezést a kezükből, és nyerték az első felvonást (21-25). A második szett sokkal szorosabb volt, mely csupán a végjáték hosszabbításában dőlt el, szerencsére a mi javunkra (24-26). A harmadik játékban egyértelműen fölényben játszott a DSE, mely az eredmény alakulásán, majd a végeredményén is meglátszott, hiszen a fiaink kilenc pontot vertek fővárosi vetélytársukra (16-25). Ezzel a győzelemmel a DSE Röplabda Akadémia U21-es csapata kiharcolta a döntőbe jutást, ahol a FINO Kaposvár lesz a szombat délután 16 órakor kezdődő aranymeccsen.

Pénzügyőr SE – DSE Röplabda Akadémia 0-3 (21-25, 23-25, 16-25)

Vezették: Halász Tibor és Szabó Péter

Pénzügyőr SE: Hartyányi Gergő, Balogh Marcell, Kozhuharov Maksim, Gönczy Márton, Ghazal Jamil, Tordai Ábel Zsolt, Majer Zsolt Ferenc, Illés Tamás, Iványi Máté, Flachner Dániel, Eperjessy Kristóf, Lassu Ádám, Csíkász Andor. Vezetőedző: Győri Attila

DSE Röplabda Akadémia: Balázs Bálint, Tomanóczy Bálint, Laczi Dominik, Iván Bence, Csizmadia Tamás Martin, Sümegi Kristóf András, Majoros Balázs, Tajti Olivér, Quintz Tamás, Iván Gergő, Mihucz Csaba, Móró Ákos, Sárközi Kálmán, Matyiák Árpád. Vezetőedző: Szabó Gábor