Bravúr a javából!

Hihetetlen fordulat állt be 1-0-ás hazai vezetés után, hiszen a csereként beállt fiataljaink megfordították a meccset, akinek végül a győzelmet is sikerült megszerezniük!

Ma kora este, 18 órakor megkezdte a férfi röplabda NBI-es bajnokság bronzcsatáját a DKSE a Dág otthonában. Az éremért tartó párharc valamely fél harmadik győzelméig tart, így nagyon fontos volt, hogy melyik csapat kerül lépéselőnybe. A Dág esélyét növelte a hazai pálya előnye, és az is, hogy az idén lejátszott egymás elleni négy mérkőzés alapján, melyekből 3-1 arányban jött ki jobban, feléjük billent a mérleg.

Alaposan felforgatott alapcsapattal álltunk fel, hiszen hiányzott Laczi Dominik és Quintana Hechavarria Rajdel egyaránt, így a liberóból ütővé vált Béres Mátyás, valamint a kezdőben eddig kevésbé szerepelt Velychko Bohdan is a kezdő felállásban kapott szerepet. A meccset ettől függetlenül jól kezdtük, hiszen 9-nél és 11-nél is döntetlent mutatott az eredményjelző. A folytatás kiegyenlített játékot hozott, de a nyitások megint nem sikerültek, emiatt lépett el a Dág (15-12). A szett további szakaszában nem tudtunk elforogni, így négy pontos hátrányunknál kért időt vezetőedzőnk (16-12). Ez azonban nem vette el a hazaik ritmusát, akik sorra szerezték pontjaikat (18-12). Szalai mozdított ki minket ebből a megragadt állásból, de ez sem segített, mivel a Dág szinte egymás után ponttal fejezte be támadásait (25-15).

A második szettre négy helyen is változtatott a felálláson Tomanóczy Tibor, melynek eleje mindkét oldalon a hibákról szólt. Rossz nyitások, pontatlan befejezések. Ennek ellenére 7-9-es állásnál nálunk volt az előny, miután három alkalommal is jól sáncoltak fiataljaink, Béres Mátyás és Vida Péter. A találkozó során először kért időt a hazai csapat, akik ezt követően 10-nél egyenlítettek (10-10). A folytatásban szinte megtáltosodott csapatunk, emiatt már a második idejét volt kénytelen kikérni Zirigh Balázs (11-15). Flachner Kornél „keményített” be három gyors ponttal, melyre Vida Péter és Béres Mátyás és Winter Zétény időben válaszolt (18-21). Jött a végjáték, melyben Göczi szerezte meg a szettpontot, de a győztes találatot Sow rontott nyitása hozta meg (21-25).

Fiataljaink remekeltek a második felvonásban, akikre a harmadik elején már jobban figyeltek a hazai, rutinosabb fiúk. Felváltva estek a pontok (5-5), hol ott, hol itt volt az előny (7-8), vagyis megint ügyesek voltak fiaink. Sőt! A folytatásban Szalai és Vida ügyeskedtek (9-12), így előnyünk három pontosra nőtt! De ennek részben örülhettünk csak, mivel jött a válaszlépés (11-12).  Viszont nem adták meg magukat Béres Mátyásék, akik az előnyünket megtartották (15-16). A harmadik felvonás hajrájához érve még 19-19-is volt, ezt követően azonban meglépett a Dág (22-19), a vége azonban megint nyílt lett (23-22). Bátrak maradtak az újvárosiak, átvették a vezetést (23-24), majd Göczi és Szalai ász nyitásaival megnyerték a szettet (24-26)!

A negyedik szett elejét megnyomta a Dág (5-2), ezzel súlyt helyezve csapatunkra, akik ezzel nem tudtak hirtelen mit kezdeni (7-3). Időt kellett kérni, rendezni a gondolatokat, ami arra volt elég, hogy a két csapat közötti távolság ne nőjön tovább (10-6). Kapaszkodtunk, kapaszkodtunk, egyet-egyet cseréltünk (12-8), a hátrány azonban nem csökkent. A kilencedik pontunk után beragadtunk az állásba, ami döntő jelentőséggel bírt (16-9), ráadásul sorra kaptuk az ász nyitásokat (19-10). A kérdés ekkor már nem a hazaik szettgyőzelme hanem az volt, hogy mennyivel nyerik meg (20-12), melyet gyorsan felejtsünk is el (25-14).

Jött  döntő szett, melyet mi kezdtünk nagyszerűen (2-4), és a folytatásban is extázisban játszottak fiaink (4-7). Talán ezt, és a gyeplőt kellett féken tartani ahhoz, hogy sikeresek lehessünk, mely úgy tűnt, jól sikerül (5-8), ám nem adták meg magukat a hazaiak (7-8). 9-nél döntetlent mutatott az eredményjelző (9-9), ráadásul Szalai Kristóf remek megmozdulásai után a legvégére maradtak a legnagyobb izgalmak (14-15). Az utolsó labdamenetben a hazaiakat kényszerítettük hibázásra, így a végén mi örülhettünk (14-16)!

Dág KSE – DKSE 2-3 (25-15, 21-25, 24-26, 25-14, 14-16)

Vezették: Sík Barbara és Mezőffy Zsolt Tibor

Dág KSE: Benkő Balázs Bálint, Majer Zsolt Ferenc, Kun Benedek László, Flachner Kornél, Sow Ábrahám Péter, Oláh Botond, Farkas Róbert Zsolt (liberó). Cserék: Szabó Bence, Nagy Péter Márk, Krupánszki Olivér, Balázs Bence, Flachner Dániel, Czibula Bence (liberó) Vezetőedző: Zirigh Balázs másodedző: Molnár János

DKSE: Tóth Kristóf, Velychko Bohdan, Béres Mátyás, Pavliuk Vladyslav, Kisházi Valentin, Szalai Kristóf, Kuti Márk László (liberó). Cserék: Göczi Dániel, Vida Péter, Juhász Barnabás, Winter László Zétény, Herceg Kristóf (liberó). Vezetőedző: Tomanóczy Tibor