Csoportgyőztes a DSE U19 1-es csapata

Kiváló játékkal nyerte meg a csoportkörét a DSE Röplabda Akadémia U19-es 1-es csapata.

Két mérkőzést játszott ma a férfi junior 1-es csapatunk a szolnoki Szent-Györgyi Albert Általános Iskola tornacsarnokában. Az első ellenfél a Pénzügyőr gárdája volt, akik ellen nem várt könnyű mérkőzés Szabó Gábor fiaira. Az első szett ennek megfelelően szorosan alakult, viszont a végét a mieink bírták jobban, és három pontos különbséggel hozták ezt a felvonást (25-22). A második játékban jobb volt a játékunk ritmusa, mely a végeredményből is kitűnik, hiszen azt nyolc pontos különbséggel nyerték meg Iván Bencéék (25-17). A harmadik szettet koncentrált játékkal, végig irányítva hozták fiataljaink (25-20), ezzel összesítésben 3-0-al zárták a meccset. A következő ellenfél a Szolnok volt, akik ellen pihenő nélkül kellett pályára lépni. Ez azért is hatalmas kihívás volt a fiúk számára, hiszen tegnap még NBI-es meccset játszottak Pécsen, valamint bennük volt a Pénzügyőr elleni derbi, és máris jött a harmadik összecsapás. Ez meg is látszott a játékon, hiszen a Szolnok behúzta az első szettet (25-22), erre azonban ugyanilyen különbséggel válaszolt a DSE (22-25). A harmadik szettben jobban koncentráltak fiataljain (18-25), ezzel megfordították a mérkőzést. A negyedik felvonás azonban nem bizonyult döntőnek, hiszen azt szoros játék végén a Szolnok nyerte (25-22), így az ötödik felvonás döntötte el a győztes kilétét. Abba pedig minden erejüket beleadták Tomanóczy Bálinték, akik kiélezett csatában 12-15-tel zárták le a szettet, így összességében 2-3-ra az összecsapást. A fiúk minden dicséretet megérdemelnek, hiszen ezzel a két győzelemmel megnyerték csoportjukat.

Eredmények:

DSE Röplabda Akadémia U19 – Pénzügyőr SE 3-0 (25-22, 25-17, 25-20)

Szolnoki Sportcentrum – DSE Röplabda Akadémia U19 1 2-3 (25-22, 22-25, 18-25, 25-22, 12-15)

DSE Röplabda Akadémia U19 1-es csapata: Amdegha Ádám, Tomanóczy Bálint, Laczi Dominik, Iván Bence, Csizmadia Tamás Martin, Iván Gergő, Mihucz Csaba, Sárközi Kálmán, Matyiák Árpád, Pukánszky Bálint. Vezetőedző: Szabó Gábor