Csoportgyőztesek az U15-ös fiatalok!

A Tatár Mihály U15-ös Országos Gyermek Bajnokság utóbbi fordulójában a DSE Röplabda Akadémia 1 U15-ös csapata ezúttal Pécsen lépett pályára a PTE-PEAC és a Student Comfort Sport Kft együttesei ellen.

Az első ellenfelünk a hazaiak voltak a Boszorkány úti kollégium csarnokában, akik ellen nagyszerű játékkal sikerült kirukkolnunk. Az első szettben nagy csata alakult ki, melyben mindkét fél megpróbálta azonnal a maximumát nyújtani. Ettől vált igen élvezetessé, szorossá a szett, melyet nagy örömünkre a DSE nyert (25-21). Ez hatalmas lendületet, önbizalmat adott Kövessy Balázs tanítványainak, akik szó szerint begyűrték a pécsi fiatalokat a folytatásban, és mindössze 14 perc alatt lezárták a szettet (25-10). Ettől kezdve nem volt megállás sem az ellenállhatatlan játékban, sem a motiváltságban, mely a sorozatban szerzett remek pontokban vált kézzel foghatóvá. Matyiák Zsolték ekkor már érezték, hogy meg lehet a meccs, melyben nem is tévedtek, hiszen ellenfelüknek mindössze kilenc pontot engedélyezve nyerték meg a szettet (25-9).

A második meccsen a Student volt ez ellenfél, akiknek már az első szettben jelezték a fiaink, hogy nem sok keresnivalójuk lesz. Az első szett megnyeréséhez mindössze 12 percre volt szükség (25-9), majd a másodikban 14 pontot engedélyeztek ellenfelünknek (25-14). A záró játék már csak kötelező, de könnyed feladat volt a ma nagyon egységes arcát mutató fiataljainknak, akik ezt a felvonást 25-12-re, így a meccset 3-0-ra nyerték meg. A DSE Röplabda Akadémia U15-ös 1-es csapata két győzelemmel zárt, mellyel megnyerte csoportját.