Debreceni győzelem a Magyar Kupában

Sima három szettben győzött a hazai pályán játszó Debrecen a DKSE ellen a röplabda Magyar Kupa nyolcaddöntőjében.

Ismét Debrecenben lépett pályára csapatunk, ezúttal azonban nem a bajnokságban, hanem a Magyar Kupa nyolcaddöntőjében. Az eredmény sajnos ugyanaz lett, mint az NBI-ben, hiszen a hazaiak ezúttal is simán, 3-0-ra hozták a meccset. Az első felvonásban voltak jó periódusaink, a szett felénél még 11-11 volt az állás, onnan azonban Bagicsék robbantottak és végül hat pontos különbséggel nyertek. A második szettben a lendületünk nem tartott ki addig, mint az elsőben, hiszen abban a hazaiak 5-5 után váltottak ritmust, és esélyt sem adtak a mieinknek a fordításra (25-12). A harmadik felvonás elején úgy tűnt, esélyünk lehet a legszorosabb eredmény elérésére, de 10-10-nél megint beindultak Tóth Andrásék, és végül 25-17-tel lezárták a szettet. Összesítésben így a DEAC megérdemelten hozta a meccset, mely gárda nagy lépést tett a továbbjutás felé. A mieinknek november 22-én (szerda) 19.30-tól lesz esélyük arra, hogy megpróbáljanak szorosabb eredményt elérni a Debrecen ellen a hazai visszavágón.

DEAC – DKSE 3-0 (25-19, 25-12, 25-17)

Vezették: Gyulai Géza és Szabó Péter

DEAC: Moret Vargas, Pavliuk Vladyslav, Kiss Imre, Tóth András, Bagics Balázs, Veres Bence, Bán Viktor (libero). Cserék: Remete László, Cesar Coelho Rabel Willian, Elleh Jonathan Chidi, Imre Tibor, Dorogi Máté, Lovas Lóránd-Sándor, Balázs Pál (libero), Vezetőedző: Fodor Antal

DKSE: Béres Mátyás, Németh Zoltán, Kisházi Valentin, Göczi Dániel, Juhász Barnabás, Farkas László, Kuti Márk (libero). Cserék: Cserép Tamás, Makó József Gábor, Vadász Krisztián, Peredi Zoltán, Herceg Kristóf, Papp Tamás Kristóf. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor, másodedző Engyel László