Döntőben az U17-es csapatunk!

Hatalmas tettet hajtott végre a DSE Röplabda csapata azzal, hogy az első napi vereség után minden meccsét megnyerve harcolta ki a végső döntőbe jutást!

A játék színvonalát tekintve már az első mérkőzésen magasra tették a lécet fiaink, ezzel jelezve, hogy ez az országos döntő. Fordulatos mérkőzésen győzte le a Buzek László U17 OSB döntőjének első mérkőzésén a Kaposvár a DSE Röplabda Akadémiát. Bár a mieink kezdték jobban a meccset, de a szett végén a Kaposvár örülhetett. Ezt követően előbb egyenlíteni majd fordítani is tudtunk, de a mérkőzést végül – döntő szettel – a RÖAK nyerte.

A DSE és a Dág összecsapása papírforma győzelmet hozott számunkra, fölényesen hoztuk az első szettet. Bár a folytatásban szorosabb lett a meccs, hiszen a második és a harmadik játszmában is nagyobb hátrányból tudott felállni a Dág, de a szetteket és a meccset mi nyertük, ezzel megszereztük a csoport második helyét.

Buzek László U17 OSB I. osztály, döntő

Pénteki eredmények

A-csoport:

RÖAK Kaposvár – DSE Röplabda Akadémia 3:2 (23, –21, –25, 13, 9)

Dág KSE – RÖAK Kaposvár 0:3 (–11, – 21, –24)

DSE Röplabda Akadémia – Dág KSE 3:0 (10, 23, 24)

A csoport végeredménye: 1. RÖAK Kaposvár 4 pont (6:2), 2. DSE Röplabda Akadémia 3 pont (5:3), 3. Dág KSE 2 pont (0:6)

B-csoport:

KESI – Szolnoki SPC 3:1 (16, –23, 21, 19)

Vegyész RC Kazincbarcika – KESI 0:3 (–19, –22, –14)

Szolnoki SPC – Vegyész RC Kazincbarcika 3:2 (20, –21, 25, –20, 6)

A csoport végeredménye: 1. KESI 4 pont (6:1), 2. Szolnoki SPC 3 pont (4:5), 3. Vegyész RC Kazincbarcika 2 pont (2:6)

Szombati program:

Szombaton délelőtt folytatódott a döntő, mégpedig a keresztjátékkal. A mieink ellenfele a Vegyész volt, akiket nagyszerű játékkal győztünk le három játszmában. Az első szett még szoros volt, de a folytatásban a fiaink a játékot végig irányítva nyerték a meccset.

A délutáni mérkőzés olyan izgalmakat hozott, melyre igazából mindannyian vártunk. A házigazda Kecskemét volt az ellenfél, akiket előzetesen a fiaink az egyik legnagyobb riválisnak tartottak. Ez igazolódott be a nagyon magas színvonalú mérkőzésen. A parázs hangulatú, látványos labdamentekkel tarkított szettek, mely végül a mieink sikerével ért véget, joggal mondhatjuk az idegek harcának, melyet az utolsó szett végeredménye szemmel láthatóan bizonyít. De emlékezzünk vissza arra, mit mondtak a fiúk a pénteki rajt előtt: minden mérkőzés fejben dől el! Ez itt bebizonyosodott, melyhez gratulálunk.

10:00 DSE Röplabda Akadémia – Vegyész RC Kazincbarcika (keresztjáték) 3:0 (27:25, 25:15, 25:16)

17:00 KESI – DSE Röplabda Akadémia (elődöntő) 1:3 (14:25, 22:25, 25:15, 26:28)

Ez a siker pedig azt jelenti, hogy a mieink holnap 15 órakor a bajnoki címért játszanak az ellen a Kaposvár ellen, akiktől a bajnokság során, és itt, a pénteki játéknapon is vereséget szenvedtünk. De itt az idő, hogy visszavágjunk! Hajrá DSE!