Dunaferr győzelem a megyei rangadón!

A férfi röplabda első osztályú bajnokság 4. fordulójában a Dunaferr SE együttese kiváló játékkal győzte le a MÁV Előre-BERICAP csapatát.

Kiélezett, a végletekig izgalmas mérkőzésre volt kilátás a mai NBI-es röplabda összecsapáson, hiszen a megyei rivális MÁV Előrét fogadta a Dunaferr. A találkozónak mindkét oldalon volt tétje, hiszen a derbit megelőzően a székesfehérvári gárda – meglepő módon – az utolsó helyen állt a tabellán, ahonnan egy esetleges újváros elleni győzelemmel elmozdulhattak volna, míg ellenkező esetben a Dunaferr megerősíthette volna helyét a harmadik, dobogós helyen. Ennek megfelelően kezdtek bele a meccsbe a felek, melynek első szettjének elején egy öt pontos szakasszal lépett el a hazai csapat (5-2), de azt Kholmann nyitásai után  behozták a vendégek (5-5). Ezt újabb fordulat követte, hiszen megint erőre kapott a Dunaferr (9-6), mely fehérvár időkérést eredményezett. A mieink tovább tudták vinni lendületüket (12-7), és a hosszú labdameneteket is sikerült megnyerniük (15-10). Itt egy kicsit megtorpant csapatunk, és közelebb ért a MÁV Előre (17-15). Jött a hazai időkérés, majd az újabb újvárosi pontok (20-17), így a végjátékra volt egy kisebb előnyünk. 23-18-as állásnál kérte ki utolsó idejét Németh Edmund, melyet követően közelebb tudtak lépni a fehérváriak (23-20), innen azonban megint hazai pontok jöttek, ezzel 25-20-ra nyerte a játékot a Dunaferr. Fordulás után bár sikerült meglépnünk, két hiba miatt egyenlítettek a vendégek (5-5). Ezek azonban visszajöttek (8-6), de a hullámzás továbbra is benne maradt a játékban (10-10). A folytatásban sem tudott meglógni egyik fél sem (12-12), mely végül a Dunaferrnek jött össze (18-15). A húszadik pont is a miénk lett (20-16), ettől függetlenül a végjáték izgalmassá vált, hiszen felváltva szerezték a felek a pontjaikat (22-20). Sőt, egyenlítettek a vendégek (22-22), de a legfontosabb végső ütést Laczi Dominik vitte be (25-23). A harmadik szett a MÁV Előrének indult jobban (1-4), akik folyamatosan növelték előnyüket (3-7), mely hazai időkérést eredményezett. A különbség azonban sajnos nem csökkent (6-10), és csak egy-egy pontot tudott faragni együttesünk (11-14). 15-nél azonban megvolt az egyenlítés (15-15), majd a vezetést is átvették fiaink (17-16). Ennek sokáig nem örülhettünk, hiszen újabb fordulat után már a vendégek vezettek (19-20). A vége nagy izgalmakat hozott (21-21), hiszen 23-nál is egál volt (23-23), a végén azonban Mészáros Dömötör pontja után megint mi örülhettünk (26-24).

Dunaferr SE – MÁV Előre-BERICAP 3-0 (25-20, 25-23, 26-24)

Vezették: Varga András és Varjasi Melinda

Dunaferr SE: Tomanóczy B., Laczi, Quintz, Majoros, Iván G., Mészáros, Gebhardt (liberó). Cserék: Iván B., Balázs, Ambrus, Sümegi (liberó), Hatvany, Kecskeméti, Tajti. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor

MÁV Előre-BERICAP: Kun, Náhol, Németh, Kholmann, Cordies, Stefanovics, Takács (liberó). Cserék: Szőke, Neukum, Hortobágyi, Tóth, Szentesi (liberó). Vezetőedző: Nagy Róbert