Felnőtt

Egy lépésre a továbbjutástól

A DKSE röplabda csapata a negyeddöntő második mérkőzésén is győzött, így egy győzelemre van a továbbjutástól.

Remek hazai győzelem után (3-0) ma idegenben, a TFSE otthonában, a Testnevelési Egyetem Tornacsarnokában lépett pályára csapatunk. A cél a győzelem megszerzése volt az ellen a hazai gárda ellen, amely az alapszakaszhoz képest sokat erősödött. A valamely csapat három győzelméig tartó párharcában a meccset megelőzően mi álltunk jobban, de tudtuk, hogy a hazai pályán elért győzelemnek csak akkor van igazán jelentősége, ha az idegenbeli találkozót is mi nyerjük. Ebben a felfogásban álltak bele a mérkőzésbe a mieink.

Az első szett elejét felváltott pontszerzésekkel kezdték a csapatok (4-4), melybe mindkét oldalon egy-egy nyitáshiba is becsúszott. A folytatás is hasonló volt, hiszen hol mi, hol a TFSE vezetett egy-egy ponttal (7-8). Juhász ász nyitása után nőtt kettőre az előnyünk (7-9), majd Raidel szerváját sem tudták fogadni a hazaiak, akik azonnal időt is kértek (8-11). A három pontos előnyünk majdnem elfogyott (12-13), ekkor azonban Winter volt kétszer is eredményes (12-15). A szett vége azonban izgalmas lett, hiszen három pontnál nagyobb előnyt a hajrára nem tudtunk kiharcolni (16-19), és a TFSE mindent megtett a felzárkózásért (19-20). Ekkor azonban állva hagytuk a hazaiakat. Pavliuk két ász nyitása mellé támadásban is eredményes volt (19-23), és az utolsó két pontot is mi húztuk be (19-25).

Fordulás után csakúgy, mint az első szett elején, egymás hibáiból éltek a csapatok (5-5), emiatt hol nálunk, hol a vendéglátóknál volt a minimális előny (6-7). Quintana Hechavarria Raidel nyitásai után tettünk közé négy pontot (7-11), ami azonnali hazai időkérést eredményezett. Lónárt Péter taktikai húzása sikeres volt, mivel az előnyünk gyorsan eltűnt (12-12), sőt, a hazaiak át is vették a vezetést (12-13). A TFSE sorozatát Tomanóczy Tibor próbálta időkéréssel megtörni, Mihucz Csabáék azonban nem adták könnyen magukat (15-14). Fej-fej mellett haladtak a csapatok 19-19-ig, ezt követően azonban a hazaik kapcsoltak magasabb fokozatra (22-19). Ekkor feladót cseréltünk, Tóth váltotta Juhászt, azonban ez most nem jött be, míg a másik oldalon Füzék sáncolt kétszer pontot érően, így egyenlített a TFSE (25-20).

A szünetben gyorsan össze kellett kapni magunkat, ha azt szerettük volna, hogy a fővárosiak ne kapjanak erőre a megnyert szett miatt, mely úgy, hogy sikerült, hiszen elléptünk négy ponttal (2-6). Erre reagálva a TFSE cserélt, amely jó taktikának tűnt, ám erre volt válaszunk (5-10). Megint mi irányítottuk a szettet (6-11), de ez így volt a második játék elején is, vagyis a folytatásra nagyon kellett az összpontosítás. Előnyünket jól őriztük (10-15), ám megint jött egy hullámvölgy, és közelebb ért a TFSE (15-17). Rendezni kellett a sorainkat, így jól jött a szusszanásnyi időkérés (15-19). Quintana Hechavarria Raidel vette hátára csapatunkat (17-21), ez azonban nem törte meg Horváthékat (20-22), vagyis izgalmas végjáték volt kialakulóban. Ez bejött, mivel majdnem sikerült egyenlítenie a fővárosi csapatnak, végül azonban a miénk lett a szett (23-25).

Lépéselőnyben voltunk, de nem lehettünk nyugodtak a negyedik szett elején látva azt, ahogyan a TFSE belelendült a harmadik szett végére. Jött a fej-fej melletti menetelés a felvonás elején (6-6), majd Pavliuk nyitott kétszer védhetetlenül (6-8). A két pontos különbség állandósult (9-11), melyhez a folytatásban sikerült hozzátennünk plusz kettőt (10-14). Érezhető volt csapatunk játékosain, hogy a kitűzött célt, a győzelmet mindenáron el akarják érni, mivel ekkor rátettek egy lapáttal. Hét pontos előnyt gyűjtöttek össze a meccs hajrájára (11-18), melynek elégnek kellett lennie a győzelemhez. A fiúk koncentrációja töretlen volt (13-20), akik a végére tíz pontot tettek közé (15-25).

A DKSE ezzel a győzelemmel összesítésben 2-0 arányban vezet a valamelyik fél harmadik győzelméig tartó párharcában. A következő összecsapáson a továbbjutás is eldőlhet, melyre 2023. 03. 22-én 19:00-kor kerül sor a Dunaújváros Sportcsarnokban.

TFSE – DKSE 1-3 (19-25, 25-20, 23-25, 15-25)

Vezették: Nagy Zsombor és Suba István

TFSE: Horváth Bálint, Kókai Róbert, Balázs Bálint, Mihucz Csaba, Együd Ádám, Tóth Máté, Nagy Tamás (liberó). Cserék: Füzék Zalán, Merkler Ábel, Fenyő Balázs, Németh Máté Teó, Tigyi Norbert, Éliás Balázs. Vezetőedző: Lónárt Péter, másodedző Nagy Gergely

DKSE: Pavliuk Vladyslav, Kisházi Valentin, Laczi Dominik, Juhász Barnabás, Quintana Hechavarria Raidel, Winter László Zétény Béres Mátyás (liberó). Cserék: Tóth Kristóf, Velychko Bohdan, Farkas László, Gőczi Dániel, Pintér Barnabás, Kuti Márk (liberó). Vezetőedző: Tomanóczy Tibor, másodedző: Engyel László

A párharc állása: DKSE – TFSE 2-0