Egy pont Szegedről

Öt szettes mérkőzésen szenvedett vereséget Szegeden a DSE Röplabda Akadémia U21-es csapata az NBII közép csoportjának 12. fordulójában.

Az idei szezonban eddig veretlen DSE Röplabda Akadémia U21-es csapata a Szeged otthonában lépett pályára. Amint az várható volt, hatalmas meccset hozott az első és a harmadik helyezett csatája, melynek első szettjét nem kezdtük jól, és azt hét ponttal el is vesztettük (25-18). A fordulás után azonban összeszedték magukat fiaink, akik rendkívül jó játékkal egyenlítettek (21-15). A harmadik szett rendkívüli fordulatokkal tarkított labdameneteket hozott, melyet végül az elégséges különbséggel nyert meg Szabó Gábor gárdája (24-26). Ekkor úgy tűnt, hogy a lendületben lévő DSE akár meg is nyerheti a meccset, de nem így történt, hiszen a Szeged összekapta magát, és döntő játszmára kényszerítette csapatunkat (25-18). A lélektani előny a hazaiak mellé állt, akik ezzel éltek is, és az övék lett a győzelem (15-8), ezzel együtt a DSE skalpja is.

Szegedi RSE – DSE Röplabda Akadémia U21 3-2 (25-18, 21-25, 24-26, 25-18, 15-8)

Vezették: Baracsi János és Dunszt Ferenc

Szegedi RSE: Csányi Roland, Piti Richárd, Bodnár Lajos, Bitó Attila, Péter Márk, Farkas Baráti Attila, Fülöp Norbert, Inhoff Attila József, Filius István Zoltán, Tátrai Sándor, Strezeneczki Péter Gyula, Kiss Gábor, Nagy Zsolt, Csányi Dániel. Vezetőedző: Strezeneczki Gyula

DSE Röplabda Akadémia U21: Balázs Bálint, Tomanóczy Bálint, Laczi Dominik, Iván Bence, Csizmadia Tamás Martin, Majoros Balázs, Tajti Olivér, Iván Gergő, Mihucz Csaba, Móró Ákos, Sárközi Kálmán, Matyiák Árpád. Vezetőedző: Szabó Gábor