Egyértelműen a három pont begyűjtése a cél

A Dunaferr SE NBI-es röplabda csapata az NBI Liga alapszakaszának II. körében vasárnap 16.30-kor a csoport utolsó helyezettjét, a PTE-PEAC gárdáját fogadja.

Két hét szünet után folytatódik röplabdázóin számára az NBI Liga alapszakaszának küzdelemsorozata. Legutóbb február 9-én láthattuk csapatunkat, amely akkor nagy küzdelemben, 3-2 arányban győzte le a Szolnok együttesét, ezzel pedig visszavette az első helyet a tabellán. Arról a meccsről azonban nem lehetett azt mondani, hogy fiaink tudásuk legjavát nyújtották, abban viszont bízhatunk, hogy ez most vasárnap, a PTE-PEAC elleni hazai derbin, mely 16.30-kor kezdődik, másként lesz. A találkozó egyértelmű esélyese a Dunaferr, melyet az támaszt alá, hogy Tomanóczy Bálinték január 11-én idegenben simán, mindössze 51 perc alatt 25-12, 25-13, 25-13-as szettek után 3-0-ra nyertek. A vendégeknek összességében egy pontjuk van, melyet a Szeged elleni idegenbeli mérkőzésükön szereztek meg, ahol 3-2-es vereséget szenvedtek, míg a Dunaferr neve mellett 12 pont szerepel. A mieink egyértelmű célja a győzelem megszerzése és egyúttal az, hogy megőrizzék vezető helyüket a tabellán az őket szorosan követő Szolnok előtt, akik szintén győzelmi esélyekkel lépnek pályára otthoni körülmények között a Szegeddel szemben.