Ezúttal a Debrecen volt a jobb

A minden szettben jobb játékot nyújtó DEAC megérdemelten győzte le hazai pályán a Dunaferr SE NBI-es röplabda csapatát.

Ezúttal is idegenben, Debrecenben lépett pályára a Dunaferr SE NBI-es csapata. Az előjelek alapján nehéz mérkőzésre lehetett számítani, hiszen az idén a hazaiak több rutinos játékossal erősítettek. A DEAC rendkívül jól kezdte a találkozót, és villámgyorsan meglépett öt ponttal (8-3). Ezt sajnos fiataljaink nem tudták lereagálni, melynek jelentős hátrány lett a vége (16-5). Ekkor távolságból már nem lehetett visszajönni a meccsbe, melyet végül tíz pontos különbséggel nyert meg a hazai gárda (25-15). A térfélcsere után némileg jobban kezdett a Dunaferr, de a játék első harmadában így is hátrányba került (8-5), ez azonban nem tűnt vészesen soknak. Sőt, ezt a távolságot sikerült megtartani 16-13-ig, ekkor azonban megtorpant csapatunk. Ez pedig Bagics Balázséknak elég volt ahhoz, hogy robbantsanak, és megnyerjék a második szettet is (25-18). A két elvesztett játék alaposan megváltoztatta a mérkőzés képét, hiszen amíg a hazai játékosok sziporkáztak, addig a mieink sajnos több labdát rontottak el (8-2). Ráadásul a Dunaferr kettő pontnál beragadt, míg a DEAC sorban hozta a nyitásait, és alaposan állva hagyta fiainkat (12-2). A folytatásban azonban összeszedte a Tomanóczy legénység magát, és megpróbált közelebb férni ellenfeléhez (21-15), de ez a hat pont előny elég volt arra, hogy a szett hajráját, és egyben a mérkőzést könnyed játékkal zárják le a hazaiak (25-19). A Dunaferr így két vereséggel rajtolt, de bízzunk a jobb folytatásban, hiszen a következő mérkőzést már hazai pályán játszhatják fiataljaink.

DEAC SNK Kft – Dunaferr SE 3-0 (25-15, 25-18, 25-19)
Vezették: Gyulai Géza és Pőcze Attila
DEAC SNK Kft: Remete László, Hubicska Patrik, Budai Balázs, Kiss Imre, Bagics Balázs, Tóth András. Bakács Adorján, Árvai Péter, Chun-Ju Chin, Pallós Gergő, Nagy Attila, Szikszai Marcell, Kiss Dávid (liberó), Mészáros Zoltán (liberó). Vezetőedző: Fodor Antal
Dunaferr SE: Tomanóczy Bálint, Iván Bence, Csizmadia Tamás, Mihucz Csaba, Móró Ákos, Matyiák Árpád. Balázs Bálint, Laczi Dominik, Majoros Balázs, Iván Gergő, Sárközi Kálmán (liberó). Vezetőedző: Tomanóczy Tibor