Fordított, majd nyert a Dág

A röplabda középszakaszban a Dág ellen meg volt az esélyünk a pontszerzésre, de az az utolsó pillanatban kicsúszott a kezünkből.

Az NBI középszakaszának harmadik összecsapását, a Dág – DKSE derbit Dágon rendezték, melyre az előzetesek alapján úgy tekinthettünk, hogy két, közel azonos formában játszó csapat meccsét hozhatja.

A kezdés részünkről nem volt az igazi, mert Kun Benedeknek köszönhetően három pontos hátrányba kerültünk (5:2), majd a folytatásban két nyitást is rontottunk (8:6). Kilencnél értük utol a hazaiakat, az előnyt azonban visszavette a Dág (10:9). Ettől kezdve Flachnerék irányították a játékot, míg mi megpróbáltuk utolérni őket. Ez végül sikerült (16:16), a vezetés azonban nem jött össze (19:18). A végjáték nagyon izgalmassá vált, mivel 20-nál ismét egyenlőséget mutatott az eredményjelző (20:20). A szettben először tudtuk 23:24-nél átvenni a vezetést, majd a végén Tóth sáncával meg is nyertük az első felvonást (23:25).

Fordulás után futottunk az eredmény után csakúgy, mint az első szettben (6:3). A hátrányunk azonban ezúttal nem csökkent (8:4), így Szalai érkezett hozzánk csereként, majd Tomanóczy Tibor kért időt (9:4). A Dágot azonban ez nem zavarta meg, hanem ellenkezőleg, feltüzelte (12:4). Jött az újabb időkérésünk, de a helyzeten ez nem változtatott (14:6). A nyolc pontos különbség állandósult (18:10), így könnyed játékkal egyenlített a hazai gárda (25: 16).

A harmadik szett elején rendesen összekaptuk magunkat, hiszen a vezetést több alkalommal megszereztük (7:8), de egy pontnál többel nem tudunk ellépni (8:9). A pontokon felváltva osztozkodtak a csapatok (11:12), és ez így ment egészen 16-ig, ekkor azonban a hazaik kerültek lépéselőnybe (16:14). Vezetőedzőnk időt kért, melyet követően kiegyenlítettünk (16:16), de egy kisebb hullámvölgyet azonnal kihasznált a Dág (19:16). A jó hullámot azonnal meglovagolták Szabó Bencéék (21:18), viszont a mieink úgy tűnt, még időben tudnak reagálni (21:20). A huszadik pontnál azonban megint bennragadtunk (23:20), és ezt a hátrányt már nem tudtuk ledolgozni (25:21).

A negyedik felvonásban nagy fordulatra lett volna szükségünk ahhoz, hogy legalább pontot tudjunk hazahozni, hiszen ekkor összesítésben 2:1-re vezetett a Dág. A fordulat azonban úgy tűnt, elmarad (6:3), főleg úgy, hogy hátrányunkat nem tudtuk csökkenteni (9:6). A folytatásban azonban ez sikerült (11:10), az egyenlítés helyett azonban visszaállt a három pontos mínusz (13:10). Ezt azonban nagy koncentrációval eltüntettük (16:16), így a végjáték nyílttá vált (21:21). Szettlabdánk volt 23:24-nél, de azzal nem tudtunk élni (24:24), melyet megbosszult a Dág, és Flachner pontjával lezárta a meccset (26:24).

Dág KSE – DKSE 3:1 (23:25, 25:16, 25:21, 26:24)

Vezették: Varga András és Bibók Ferenc

Dág KSE: Szabó Bence, Nagy Péter, Kun Benedek, Flachner Dániel, Flachner Kornél, Oláh Botond, Benkő Balázs Bálint (liberó). Cserék: Majer Zsolt Ferenc, Krupánszki Olivér, Sow Ábrahám Péter, Czobor Ádám, Czibula Bence (liberó). Vezetőedző: Zirigh Balázs

DKSE: Tóth Kristóf, Pavliuk Vladyslav, Laczi Dominik, Vida Péter Tamás, Quintana Hechavarria Rajdel, Winter László Zétény, Béres Mátyás (liberó). Cserék: Kisházi Valentin, Gőczi Dániel, Juhász Barnabás, Szalai Kristóf József, Kuti Márk (liberó), Vezetőedző: Tomanóczy Tibor