Heti mérkőzés összegző 2022. március 18-21.

2022. március 18. péntek

Férfi Extraliga negyeddöntő

A férfi röplabda Extraliga sorozatának negyeddöntőjének első összecsapásán nagyszerűen küzdöttünk, de hozta a papírformát a Pénzügyőr.

Pénzügyőr SE – DKSE 3:0 (25:17, 25:15, 25:14)

Helyszín: Pénzügyőr Sportcsarnok Budapest

A negyeddöntő menetrendje:

03. 21. 19:00 DKSE – Pénzügyőr SE (Dunaújváros, Dunaújváros Sportcsarnok)

Amennyiben szükséges:

03. 26. 20:00 DKSE – Pénzügyőr SE (Dunaújváros, Dunaújváros Sportcsarnok)

2022. március 19. szombat

Kotsis Attiláné U15 OGYB II. osztály

10:00 MÁV Előre Akadémia  – DSE Röplabda Akadémia 3:0

Gelencsér Balázs vezetőedző: Tudtuk, hogy nem mi vagyunk ennek a mérkőzésnek az esélyesei, ettől függetlenül kértem a lányokat, hogy amiket edzésen gyakoroltunk heteken át azt próbáljuk végig vinni. Nem sikerült. Nem tudtunk mit kezdeni az ellenfél nyitásaival. Vagy ászokat kaptunk, vagy elpattant rólunk a labda. Amit esetleg meg is fogtunk, azt nem tudtuk befejezni. Ezért fontos a jó nyitás. Gratulálok az ellenfélnek.

11:30 Kispest SE – A – DSE Röplabda Akadémia 3:0

Gelencsér Balázs vezetőedző: Úgy gondoltam, hogy ez egy ki-ki meccs lesz, hiszen a Kispest közvetlenül előttünk áll a tabellán. Ezen a mérkőzésen már lett volna keresni valónk. Szerintem a lányokat megviselhette az előző mérkőzés. Nagyon enerváltan, görcsösen kezdtünk. Az ellenfél a nyitásaival meglépett bennünket, mi pedig csak csendes szemlélői voltunk a történéseknek. Nem mozogtunk lábbal, nem léptünk oda, arra vártunk, hogy majd a kezünkbe ütik és majd valaki átteszi a labdát az ellenfél térfelére. Nulla mozgással nem lehet röplabdázni, az akaratot sem láttam több játékosomon. A harmadik játékrész már kiegyenlítettebb volt. De csak azért, mert a Kispest csapata is hátradőlt, hogy ezt a meccset megnyerték. Gratulálok az ellenfélnek.

DSE Röplabda Akadémia: Tuba Réka Amina, Szalai Lili, Takács Nikolett Éva, Schneider Tamara, Deák Nóra, Kriski Lili Míra, Bakos Anna Krisztina, Somogyi Vivien Bernadett, Bali Lilla Liliána. Vezetőedző: Gelencsér Balázs

Helyszín: Felsővárosi Általános Iskola Székesfehérvár, Koppány utca 2.

Tatár Mihály U15 OGYB I. osztály

10:00 KESI – DSE Röplabda Akadémia 3:0

11:30 RÖAK Kaposvár Kék – DSE Röplabda Akadémia 3:1

DSE Röplabda Akadémia: Boros Bálint, Farkas Dávid László, Dósa Gábor, Farkas Áron, Lampert Ádám, Téglás Péter, Csepcsényi Máté, Kaiser Roland. Vezetőedző: Szabó Péter

Helyszín: Kocsis Pál Szakközépiskola Kecskemét, Szent Imre utca 9.

2022. március 20. vasárnap

Férfi U21 „D” csoport

Országos döntőben a juniorok

Az NBII-vel közös alapszakasz után sorsolt a Magyar Röplabda Szövetség, amely alapján a Vegyész RC Kazincbarcika és a MAFC-BME csapatait kapta meg a DSE Röplabda Akadémia csapata. A hétvégi forduló győztese egyenes ágon juthatott tovább az országos döntőre, így ennek tudatában készültünk a bajnoki fordulóra.

14:00 Vegyész RC Kazincbarcika – DSE Röplabda Akadémia 2:3

16:00 MAFC-BME – DSE Röplabda Akadémia 2:3

DSE Röplabda Akadémia: Juhász Barnabás, Vida Péter Tamás, Béres Mátyás, Kisházi Valentin, Laczi Dominik, Gőczi Dániel, Tajti Olivér, Tóth Kristóf, Herceg Kristóf, Kecskeméti Bálint Olivér, Winter László Zétény, Tömöri László. Vezetőedző: Kövessy Balázs

Kövessy Balázs vezetőedző: A nap végére, amiért elutaztunk Budapestre elértük, viszont nem voltam megelégedve a második mérkőzés végkimenetelével. A fiatalok többsége nem élt az adott játéklehetőséggel, így saját magunk alatt vágtuk a fát. Dolgozunk tovább, van mit csiszolni az országos döntőre.

Helyszín: Camugo Sportlab Budapest

2022. március 21. hétfő

A férfi röplabda Extraliga sorozatának negyeddöntőjének második mérkőzését is a Pénzügyőr nyerte, akik így egy győzelemre állnak a tovább jutástól.

Tomanóczy Tibor vezetőedző: Benne volt a mai játékban, hogy nem tudunk úgy partiban lenni, mint az első meccsen. Ennek oka, hogy a keretünk nagyrészét alkotó juniorok és ifik tegnap összesen tíz szettet játszottak, hiszen ők ezt nem tudták kipihenni. Ettől leegyszerűsödött a játékunk. Egy ideig, a szettek elején tudtuk tartani a lépést a Pénzügyőrrel, de a meccs nagy részében a vendégek domináltak.

DKSE – Pénzügyőr SE 0:3 (15:25, 16:25, 14:25)

Vezették: Horváth Miklós és Barabás Barnabás Ádám, vonalbírók Mezőffy Emília Anna Mária és Benedek Zsolt

DKSE: Farkas László, Pavliuk Vladyslav, Kisházi Valentin, Laczi Dominik, Kecskeméti Bálint, Hatvany Zsolt, Sümegi Kristóf András (liberó). Cserék: Juhász Barnabás, Tóth Kristóf, Gőczi Dániel, Tajti Olivér, Winter László Zétény, Gutierrez Dufour Mauricio, Béres Mátyás (liberó). Vezetőedző: Tomanóczy Tibor

Pénzügyőr SE: Magyar Bálint, Kovács Zoltán, Da Silva Santos Pedro Luiz, Kiss Dániel, Dávid Csanád, Rása Alex, Feliciano Jorge Bruno (liberó). Cserék: Gacs Dániel, De Sousa Soares Igor, Szabó Vilmos, Majoros Balázs, Tordai Ábel Zsolt. Vezetőedző: Jókay Zoltán

1. 03. 18. 20:00 Pénzügyőr SE – DKSE 3:0
  2. 03. 21. 19:00 DKSE – Pénzügyőr SE 0:3
  3. 03. 23. 20:00 Pénzügyőr SE – DKSE (Pénzügyőr Sportcsarnok 1103 Budapest, Kőér utca 2/b)

1. 03. 26. 20:00 DKSE – Pénzügyőr SE (Dunaújváros, Dunaújváros Sportcsarnok)