Heti mérkőzés összegző 2022. október 1 – október 9.

Október 1. szombat

DSE Röplabda Akadémia – Kunhegyes ESE U13 fiú 3:0 (25:19, 25:12, 25:16)

Helyszín: Dózsa György Általános Iskola

DSE Röplabda Akadémia: Takács-Mittág Milán Bence, Sallai Kristóf, Ádám Robinzon Teodor        , Gazdag Levente, Németh Barna, Szabó Endre, Meskál Márton, Szabó Noel, Trautmann Gábor, Andonov Aleksandar, Csicskovics Márton, Merl Bence. Vezetőedző: Dolmán Viktor

Dolmán Viktor vezetőedző: Eléggé döcögősen kezdtük a mérkőzést. A második, harmadik szettben mutattuk azt a játékot, amit edzéseken is tapasztalok. A nyitásfogadáson van még mit fejlődni, de legjobban a saját magunkban levő izgulást kell legyőzni. Nem a tudásunkkal van baj, hanem azzal, hogy a gyermekek el is higgyék azt, hogy képesek győzni. Összességében elégedett vagyok a hétvégével úgy is, hogy sok játékos nem volt 100%-os állapotban, de ennek ellenére mindenkinek tudtam játék lehetőséget adni.

Október 2. vasárnap

Dág – DKSE NBI 3:2

Helyszín: Dorog Városi Sportcsarnok

DKSE: Tóth Kristóf, Pavliuk Vladyslav, Kisházi Valentin, Laczi Dominik, Gőczi Dániel, Winter László Zétény, Kuti Márk (liberó).. Cserék: Farkas László, Pintér Barnabás, Vida Péter. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor

Tomanóczy Tibor vezetőedző: Az egy pontnak természetesen örülök, de a mutatott hullámzó játékkal, melyet a jövőben stabilizálnunk kell, nem teljesen. Ehhez hozzátartozik, hogy voltak hiányzóink, ennek ellenére szoros meccset tudtunk játszani. Amennyiben az ötödik szett elején okosabbak lettünk volna, akkor a győzelmet is megszerezhettük volna.

ÉDRA-MÁV Előre Akadémia – DSE Röplabda Akadémia U17 fiú 2:3

Dág KSE – DSE Röplabda Akadémia U17 fiú 1:3

Helyszín: Oszuska Miklós Sportcsarnok Dág

DSE Röplabda Akadémia: Peredi Zoltán, Cserép Tamás, Makó József, Pász Olivér, Vadász Krisztián, Németh Zoltán, Badacsonyi Ákos, Téglás Csaba, Lampert Ádám, Csepcsényi Máté, Szalai Kristóf, Papp Tamás

Gelencsér Balázs edző: A tavalyihoz képest sok új játékossal kezdtük a szezont. Az alapozásunkat megfelelőnek értékelem, felkészülési tornán is részt vettünk. Nagyon érződött, hogy „ismerkedett” egymással a játékos és edző egyaránt. Sok mindenen kellett és továbbra is kell változtatnunk a játékunkon. Ehhez a lehetőségek adottak. Úgy jöttünk el otthonról, hogy megteszünk mindent, aztán majd meglátjuk, ez mire lesz elég. Az első meccsen a fehérvár ellen  nagyon idegesen és kapkodva játszottunk, ez meg is látszott az eredményen. Azonban sikerült átlendülnünk a negatív tényezőkön és csapatként dolgozva szép lassan felálltunk a 2-0-ás hátrányból. Nem ideális így kezdeni egy fordulót azonban lehet pozitív hozadéka, hiszen az ilyen szituációkban ismeri meg az ember saját magát, hogy mire is képes, ha akar, ha együtt akar. A többi csak maszlag. Bármely csapatnak becsületére válik, ha 0-2-ről fel tud állni és győzni tud. Ez borzasztóan sok mentális energiát igényel. A második mérkőzésünk a hazai csapattal folytatódott. Az első szettben alaposan megleptek minket, felocsúdni sem volt időnk. Kértem a játékosaimat ahol csak lehet, amennyire a szabályok engedik, lassítsák a játékot. Szép lassan átvettük az irányítást, mind mezőnyben, mind a hálónál, illetve a nyitásoknál is mi domináltunk. Fegyelmezett és szép győzelmet arattunk. Gratulálok a csapatomnak!

Október 5. szerda

Veszprém RK – DKSE Magyar Kupa 1:3

Helyszín: Jáger Csarnok Nemesvámos

DKSE: Tóth Kristóf, Pavliuk Vladyslav, Kisházi Valentin, Laczi Dominik, Farkas László, Gőczi Dániel, Vida Péter Tamás, Pintér Barnabás, Szalai Kristóf József, Winter László Zétény, Kuti Márk László (liberó), Herceg Kristóf (liberó)

A DKSE továbbjutott a következő fordulóba, ahol a Vegyész RC Kazincbarcika lesz az ellenfelünk.

Október 8. szombat

DKSE – Gamma Party.CO NBI 3:1

Helyszín: Dunaújváros Sportcsarnok

DKSE: Tóth Kristóf, Velychko Bohdan, Pavliuk Vladyslav, Laczi Dominik, Farkas László, Gőczi Dániel, Winter László Zétény, Kuti Márk (liberó). Cserék: Béres Mátyás, Kisházi Valentin, Vida Péter, Pintér Barnabás, Szalai Kristóf József. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor

Tomanóczy Tibor vezetőedző: Örülök, mert hoztuk a kötelező győzelmet, és annak is, hogy mindenki pályára tudott lépni. A második szettben a felállást én kavartam egy kissé túl, de a harmadik és a negyedik játékban minden rendeződött. Gratulálok csapatomnak a győzelemhez, és bízom abban, hogy a következő mérkőzést ilyen felfogásban játsszuk majd.

DSE Röplabda Akadémia – VESC Fehér U20 leány 0:3

DSE Röplabda Akadémia – Győri DRC Kék U20 leány 3:2

Helyszín: Gárdonyi Géza Általános Iskola Dunaújváros

DSE Röplabda Akadémia:

Szabó Gábor vezetőedző: A Veszprém csapata elleni 3:0-s vereség elfogadhatónak mondható, hiszen a veszprémiek 3-4 évvel idősebbek voltak nálunk, és ők akár egy osztállyal is játszhatnának feljebb. Partiban voltunk velük, viszont nyitásfogadásban gyengék voltunk. Ezért beragadtunk egy-egy állásba, és hiába voltunk jók a szett közepén, ha az elején lemaradtunk. A második meccset a Győr ellen magunknak tettük nehézzé, bár ezt 3:2-re megnyertük. Jól kezdtük a mérkőzést, majd változtattam a csapat összetételén a második szettben, hogy mindenki játéklehetőséget kapjon. Itt azonban sajnos leültünk, és szenvedős lett a meccs. De ezzel is meg kell tanulnunk élni, versenyezni, és azt is, hogy fejben is csapatként kell együttműködnünk. Amikor odafigyeltünk, akkor szépen játszottunk. Sok hiba volt, a lányok nagyon fáradtak voltak, de így is megérdemeltük a Győr elleni győzelmet. Amiben sokat kell javulnunk, az a nyitásfogadás minősége.

PSE Zöld – DSE Röplabda Akadémia U15 fiú 3:1

Dág KSE – DSE Röplabda Akadémia U15 fiú 0:3

DSE Röplabda Akadémia: Hidalmási Ákos, Farkas Áron, Farkas Dávid László, Csepcsényi Máté, Budai Tamás Szebasztián, Lampert Ádám, Kara Ádám, Álland Tamás, Kaiser Roland, Francioso Dominik. Vezetőedző: Szabó Péter

Szabó Péter vezetőedző: Bátor nyitásokkal, összeállt blokkokkal, precíz játékkal kezdtük a PSE elleni mérkőzést, így sikerül megnyernünk az első szettet. A további szettekben szinte minden játékelemben borzasztó gyengén muzsikáltunk. Ellenfelünk bátran felvállalta a támadásokat, nyitásokat és behúzták a mérkőzést. A Dág ellen úgy gondolom – és ezért senki nem haragszik meg, ha ezt mondom-  kötelező volt győzelem! A Dág csapatában három gyermekkorú játékos volt, a többi pedig még a miniben játszik, de had tegyem hozzá, hogy le a kalappal előttük! Ezen a mérkőzésen be tudtam állítani a csere játékosaimat is. Gratulálok a srácoknak a győzelemhez!

Október 9. vasárnap

DSE Röplabda Akadémia – PSE U20 fiú 1:3

DSE Röplabda Akadémia – Dág KSE U20 fiú 3:0

DSE Röplabda Akadémia: Béres Mátyás, Kisházi Valentin, Gőczi Dániel, Tóth Kristóf, Vida Péter Tamás, Szalai Kristóf József, Pintér Barnabás, Winter László Zétény, Kuti Márk László (liberó), Herceg Kristóf (liberó). Vezetőedző: Tomanóczy Tibor

DSE Röplabda Akadémia – Kispest SE „B” U15 leány 3:0

DSE Röplabda Akadémia – PTE-PEAC „A” U15 leány 3:0

Szabóné Vida Andrea vezetőedző: Az elmúlt hetekben azon dolgoztunk, hogy kijavítsuk az előző fordulóban  tapasztalt hibáinkat. Egészen jól sikerült, ma ismét begyűjtöttünk két győzelmet. Gratulálok a lányoknak, és főleg azért, mert ez egy igazi csapatmunka volt.

DSE Röplabda Akadémia: Bali Lilla, Bakos Krisztina, Csicskovics Léna, Peredi Nóra, Herceg Antónia, Kun-Gerendás Rebeka, Schneider Tamara, Skanda Vanda, Palotás Amanda, Varga Viktória, Jákovics Miranda, Tauz Janka, Miklovich Laura, Kovács Boglárka. Vezetőeedző: Szabóné Vida Andrea, másodedző Szabó Gábor