Heti mérkőzés összegző 2022. október 10 – október 17.

Helyszín: Budapest, Magyar Testnevelési Egyetem „D” Terem

DKSE: Tóth Kristóf, Velychko Bohdan, Pavliuk Vladyslav, Laczi Dominik, Gőczi Dániel, Winter László Zétény, Kuti Márk (liberó). Cserék: Kisházi Valentin, Vida Péter, Pintér Barnabás, Herceg Kristóf. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor

DSE Röplabda Akadémia – ÉDRA_MÁV Előre Akadémia U13 fiú 3:0

DSE Röplabda Akadémia – KESI „A” U13 fiú 1:2

Helyszín: Dózsa György Általános Iskola

DSE Röplabda Akadémia: Takács-Mittág Milán Bence, Sallai Kristóf, Ádám Robinzon Teodor, Gazdag Levente, Németh Barna, Szabó Endre, Kaszás Ármin, Szabó Noel, Trautmann Gábor, Andonov Aleksandar, Csicskovics Márton, Merl Bence. Vezetőedző: Dolmán Viktor

Dolmán Viktor kérdeztük: Őszinte leszek, az egész heti edzésmunka a hozzá állás nem volt pozitív a srácoktól…. Nem sok jóra számítottam a forduló előtti napokban. Szombat reggel az első mérkőzés első pár pontja után megrázták magukat és végre azt láttam amit szerettem volna. A Fehérvár ellen minden szettben tudtunk irányítani külön öröm számomra, hogy 12 embert tudtam pályára küldeni és a harmadik sor is nyerte a harmadik szettet. Következett a bajnok Kecskemét elleni párharc akit az előző fordulóban senki nem tudta megszorítani, sem nemhogy legyőzni. Az első szettben nagyon tiszteltük az ellenfelet, semmilyen ellenállást nem tettünk a pályára. Itt borzasztó ideges voltam, mert tudtam, hogy ennél mi sokkal többek vagyunk. Aztán jött a második szett, a második sor ismét egy vagány, határozott négyes volt, és hatalmas csatában, gyönyörű labdamenetekkel tarkítva játszottunk. Fej-fej mellett haladtunk a Kecskeméttel, a végén higgadtan végrehajtották a srácok a labdameneteket és megnyertük a szettet. Jött a mindent eldöntő szett. Számunkra már ez is csodás, hiszen nem volt még csapat idén, aki megszorongatta volna őket, de ez nekünk sikerült. Nem volt sima szett a harmadik sem, kevert sorral álltam fel, a pillanatnyi forma alapján döntöttem és bevált nagyon, mivel szoros szettet tudtunk produkálni. A szett derekán 17-17 nél belehibáztunk, az ellenfél is csinált extra pontokat és ez elengedő volt számukra a győzelemhez. Egyáltalán nem voltam csalódott, sőt nagyon büszke voltam a srácokra, hiszen bebizonyítottuk, hogy nekünk helyünk van az első osztályban a legjobbak között. Négy mérkőzésből hármat tudtunk nyerni, és csak a Kecskeméttől kaptunk ki. Minden gyermekre büszke vagyok, hiszen sokat fejlődtek. Nem állunk meg gyors pihenő után készülünk a november hatodikai fordulóra!

Október 16. vasárnap

DSE Röplabda Akadémia – KESI „A” U17 fiú 1:3

DSE Röplabda Akadémia – Szolnoki SPC U17 fiú 0:3

Helyszín: Dunaújváros Sportcsarnok

DSE Röplabda Akadémia: Peredi Zoltán, Cserép Tamás, Pász Olivér, Németh Zoltán, Téglás Csaba, Lampert Ádám, Csepcsényi Máté, Szalai Kristóf, Papp Tamás, Vadász Krisztián, Badacsonyi Ákos. Vezetőedző: Gelencsér Balázs

Kispest SE „B” – DSE Röplabda Akadémia U13 leány 1:2

Dág KSE – DSE Röplabda Akadémia U13 leány 1:2

Helyszín: Oszuska Miklós Sportcsarnok Dág

DSE Röplabda Akadémia: Berkes Emma, Pék Léna, Győri Nóra, Sörös Hanna, Simon Emília, Görbe Noémi, Grabecz Vivien, Sztrehovszki Panna, Pádár Lili (csk). Vezetőedző: Johan József

Johan József vezetőedző értékelése: Úgy indultunk neki az első fordulónak, hogy fogalmam sem volt mire számítsak. Az előző éves csapatból hárman maradtak, azaz gyakorlatilag új csapatot kellett elkezdeni építeni. A másfél hónap nagyon kevés volt erre, ráadásul sokan hiányoztak betegségek, iskolai elfoglaltságok miatt. Én úgy készültem, hogy „éljük” túl ezt a fordulót, aztán majd meglátjuk. Hála Istennek a lányok ennél sokkal többet tettek bele. Az első sor nagyon magabiztosan, jól teljesített, de a második sor is szépen felnőtt a feladathoz. Bár nem nyertek, de nagyon bíztató játék volt, jó labdamenetekkel. Összegezve elmondhatom, többet kaptam, mint vártam. Látszik, hogy sok munka van előttünk, de az is kiderült, hogy az „alapanyag” alkalmas a további előre lépésre. Bizakodóan tudok nézni a szezon további mérkőzéseire, és ezért köszönet a lányoknak.