Felnőtt

Idegenben a Szolnok ellen

A Dunaferr SE NBI-es csapata ismét idegenben, a vasárnap 16.30-kor kezdődő Szolnok elleni bajnokin lép pályára.

Az idén már negyedszer néz farkasszemet egymással a Szolnok és a Dunaferr gárdája. Először a Szász Antal Emléktornán mérkőztek meg, melyen Tomanóczy Tibor tanítványai győztek 3-0-ra. Ezt követően az „éles” meccsek következtek, hiszen a fiúk a bajnoki és a kupa sorozatban játszottak egymás ellen. Ezekből minden esetben a Dunaferr jött ki győztesen, hiszen az októberi NBI-es ütközetett itthon 3-0-ra nyerték meg, majd a Magyar Kupában is oda-vissza ők voltak a jobbak 3-0, majd 3-1 arányban. Ezek alapján a mieink látszanak a meccs esélyesének, de ez a kép ennél sokkal árnyaltabb. Ennek oka, hogy a Szolnok és a Dunaferr mestere is alaposan fel tudta térképezni ellenfelét, így igazán nagy meglepetést várhatóan egyik fél sem tud majd okozni a másiknak. Éppen ettől várható a meccs kettőssége is, hiszen az lehet nagyon gyors, három szettes, vagy igen hosszú, öt szettes is.  Az azonban előre borítékolható, hogy amelyik csapat jobban tud koncentrálni az első labdamenetektől kezdődően, az irányíthatja majd a játékot, és nagyobb eséllyel nyerheti meg a találkozót. Mivel az előző körben mindkét csapat elvesztette meccsét, a Dunaferr Debrecenben (1-3), a Szolnok hazai pályán a Pénzügyőr ellen (0-3), így ezen mindkét gárda javítani szeretne.

Ráadásul a találkozó tétje az, hogy a Dunaferr győzelme esetén meg tudná tartani jelenlegi harmadik pozícióját, míg egy esetleges vereséggel ezt el is vesztheti, hiszen a negyedik helyezett DEAC a pillanatnyilag utolsó MÁV-Előre ellen lép pályára. De ettől válik igazán izgalmassá ez a forduló, melyben a mieinktől csak a maximális koncentráció várható el.