Idegenben győzött a DSE U21-es csapata

A Pénzügyőr vendégeként aratott magabiztos, 3-1-es győzelmet a DSE Röplabda Akadémia U21-es csapata, amely jó előjel az NBI-es bajnoki nyitány előtt.

A Szász Antal Emléktornán nem a legjobb formájukat mutatták neves ellenfeleik ellen a DSE Röplabda Akadémia fiataljai, akik ezúttal saját korosztályos bajnokságukban bizonyították tehetségüket. Budapesten a Pénzügyőr vendégeként léptek pályára, ahol nagyszerű győzelmet arattak. Fiaink az első szettben jól kezdtek, nagy előnyre tettek szert (12-16), viszont a végére majdnem elfogyott a négypontos vezetés, így ha szűken is, de megnyerték az első játékot (23-25). Fordulás után hasonlóan alakult a játék menete, mint az első felvonásban (13-16), ekkor azonban nem volt megtorpanás, és sima lett a vége (16-25). A harmadik szett azonban mélyrepülés volt. Több hiba csúszott a játékba, mellyel a hazaiak élni tudtak, és szépíteni tudtak (25-18). De azért, hogy ne legyen döntő játék összeszedték magukat a mieink, akik igen magabiztos kezdés után (7-16), nagy fölénnyel nyerték meg a negyedik felvonást (12-25), ezzel összesítésben 3-1-re az összecsapást.

Pénzügyőr SE – DSE Röplabda Akadémia 1-3 (23-25, 16-25, 25-18, 12-25)

Vezették: Varga András és Bibók Ferenc

Pénzügyőr SE: Csikász Andor, Tordai Ábel Zsolt, Solti Péter, Gönczi Márton, Kozhuharov Maksim, Illés Tamás, Majer Zsolt Ferenc, Sándor Bence, Wirnhardt Bence, Eperjesi Kristóf, Lassú Ádám és Iványi Máté (liberók). Edző: Bóta Enikő

DSE Röplabda Akadémia: Balázs Bálint, Tomanóczy Bálint, Laczi Dominik, Iván Bence, Csizmadia Tamás, Majoros Balázs, Tajti Olivér, Iván Gergő, Móró Ákos, Matyiák Árpád, Sárközi Kálmán (liberó). Vezetőedző: Tomanóczy Tibor