Utánpótlás

Juniorban csoportelső a DSE Röplabda Akadémia

A mai nappal kialakultak az erőviszonyok csoportunkban, hiszen a DSE Röplabda Akadémia és a Sümeg-Dabronc is hibátlanul teljesített.

A dr. Tarnawa Ferdinánd U19 férfi OIB B-1-es csoportjának csoportkörét rendezte meg a DSE Röplabda Akadémia a Dunaújváros Sportcsarnokban, melyen a hazaiakon kívül négy csapat, a Felsővárosi Fésüs RAF, a Sümeg-Dabronc, a ZTE RK és a MEAFC – Miskolc lépett pályára. A DSE Röplabda Akadémia 1-es csapata a Felsővárosi Fésüs RAF ellen kezdett, mely összecsapás első felvonásán eléggé fáradt, álmoskás arcukat mutatták fiataljaink. Ez volt az oka annak, hogy nem alakult ki nagy különbség ebben a szettben, és a vége is szorosan, de hazai sikerrel zárult (25-20). A második szettben már másik DSE-t láthattunk, hiszen Szabó Gábor tanítványai ekkor simán, tíz pontos különbséggel nyertek (25-15). Ezt követően úgy tűnt, hogy a harmadik játék 2-0-s vezetés után könnyebben meglehet, de nem így történt. A felsővárosiak nagyon összeszedték magukat, ezzel alaposan megnehezítve a mieink dolgát, akik viszont a végjátékban szedték össze magukat és hozták a szettet, ezzel együtt a meccset (25-22).

DSE Röplabda Akadémia 1. – Felsővárosi Fésüs RAF 3-0 (25-20, 25-15, 25-22)

Vezették: Szabó Attila és Oláh Balázs

DSE Röplabda Akadémia 1.: Tomanóczy Bálint, Laczi Dominik, Iván Bence, Csizmadia Tamás Martin, Tajti Olivér, Iván Gergő, Mihucz Csaba, Matyiák Árpád, Pukánszky Bálint, Sárközi Kálmán (liberó). Vezetőedző: Szabó Gábor

Felsővárosi Fésüs RAF: Sziládi Dominik Zsolt, Szőke Zoltán, Szentesi Bálint, Hortobágyi Viktor, Huszár András, Kerék Kristóf, Takács Milán, Tóth Kristóf , Nagy Ádám. Vezetőedző: Gazsi Péter

A DSE Röplabda Akadémia a második meccsét a Zalaegerszeg ellen játszotta. Ez az összecsapás azonban nem volt igazán színvonalas, ez a jelző azonban nem a mieink miatt volt igaz. Fiaink ugyanis 44 perc alatt végeztek úgy, hogy ellenfelüknek összesen 22 pontot engedélyeztek a három szett alatt. Az elsőt 25-8-ra, a másodikat 25-6-ra, míg a harmadikat 25-8-ra nyerték. A fiatalok ezzel teljesítették a célkitűzést, vagyis két meccsből kettőt nyertek, mely teljesítménnyel vezetik csoportjukat.

ZTE RK – DSE Röplabda Akadémia 1. 0-3 (8-25, 6-25, 8-25)

ZTE RK: Horváth Huba Bence, Horváth Ábel, Pataki Benedek, Gellén Márton, Kiss Levente, Papp Bence, Bagonyi Bende László, Bálint Barnabás. Vezetőedző: Markó Gábor