Felnőtt

Kiestünk az Extraligából

A rájátszás negyedik mérkőzését a Kistext nyerte, ezzel bebiztosította helyét a legmagasabb osztályban.

Sorsdöntő mérkőzésen fogadta a valamely csapat harmadik sikeréig tartó párharcának negyedik meccsén a DKSE a Kistext gárdáját. A győzelmi kényszer a mieink vállát nyomta, hiszen összesítésben a Kistext vezetett 2:1-re.

Mindkét oldalon több nyitáshibával indult a meccs, majd a Kistext tett szert némi előnyre (6:10), melyet sikerült ledolgoznunk (11:10). Nagyszerű volt az akarat, melyet a csapatok mutattak, hiszen fej-fej mellett haladtak (16:15). Ezt az előnyt sikerült tartanunk (18:17), viszont Rafael nyitásaival meg volt a bajunk (19:20). A végjáték a vendégeknek sikerült jobban, akik ezzel megadták a folytatás alaphangját (22:25).

Fordulás után lendületben maradt a Kistext (1:4), melyet nem sikerült megállítani (4:8). Tomanóczy Tibor gyorsan ki is kérte az első idejét (4:9), de ez sem segített (5:11). Ezt követően sikerült három pontot hoznunk (8:11), így látótávolságba kerültünk. Sajnos nem sokáig (9:14), ezúttal Rafael jóvoltából. Ezt az előnyt meg is őrizték Törökék (11:18), ami ekkor már ledolgozhatatlanná vált (16:25).

A harmadik szett elején felszabadultan játszhatott a Kistext, hiszen nagy előnyben volt mind a meccsen (2:5), mind összesítésben. A mieink megpróbáltak felállni, de ez nem sikerült (4:8). Refatti, Rafael és Makarov a hátukon vitték csapatukat (9:14), míg nálunk Hatvany Zsolt próbált erőt adni társainak. A szett hajrájára jelentős előnyt szerzett a fővárosi csapat (13:21), akik végül magabiztosan nyerték a szettet, ezzel együtt a párharcot. A DKSE kiesett az Extraligából

Tomanóczy Tibor vezetőedző: Megérdemelten győzött a Kistext, akik igazi erőröplabdával nyertek. Az elsőszettben jól játszottunk, utána azonban nem tudtuk tartani a ritmust, bennragadtunk egy-egy állásban és összeestünk. Gratulálok a Kistextnek, akik megérdemelten maradtak benn az Extraligában.

DKSE – Kistext-Party.CO 0:3 (22:25, 16:25, 15:25)

Vezették: Mezőffy Zsolt Tibor és Tillmann Gyula Zsolt, vonalbírók Kósa Dániel és Nagy Zsombor

DKSE: Farkas László, Pavliuk Vladyslav, Kisházi Valentin, Laczi Dominik, Hatvany Zsolt, Kecskeméti Bálint Olivér, Sümegi Kristóf András (liberó). Cserék: Juhász Barnabás, Gutierrez Dufour Mauricio, Tajti Olivér, Winter László Zétény, Béres Mátyás. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor

Kistext-Party.CO: Török Roland, Makarov Ilia, Szabó Márton Károly, De Barrios Rafael, Gönczi Imre, Reffatti Da Costa Willian, Lassú Ádám (liberó). Cserék: Kalmár Ákos, Kocsondi Dávid Csaba, Óhidi Richárd. Vezetőedző: Bunda Olivér