Magabiztos győzelem a másodosztályban

A DSE Röplabda Akadémia U21-es csapata az NBII-es bajnokság Közép csoportjában kiváló játékkal győzte le sima három szettben a Pécs együttesét.

A Dunaferr SE NBI-es győztes találkozóját követően, ahol a fiúk öt szettben gyűrték le a PTE-PEAC együttesét (3-2) egy rövid pihenőt követően, szinte azonos összeállításban már a másodosztályú mérkőzésen álltak fel. A találkozónak egyértelmű esélyese a hazai gárda volt, így a célkitűzés csak a győzelem megszerzése lehetett. Szabó Gábor edző vezérletével a DSE játékosai azonnal be is bizonyították, hogy ezt meg fogják valósítani, hiszen rendkívül jó tempóban kezdték meg a meccset, melynek első szettjét is nagy különbséggel, 25-16-tal nyerték meg. Ez a siker megalapozta a második felvonást, melyben még ekkora esélyt sem adtak a mieink ellenfelüknek, akik ekkor mindössze öt pontot tudtak hozni fiaink ellen (25-5). Ekkor már tudtuk, hogy a harmadik szettben sem lesz kérdéses, melyik gárda a sokkal jobb, melyre nem cáfoltak rá Tomanóczy Bálinték, akik bő negyed óra alatt ezt a felvonást le is zárták (25-15). A meccset, melyen minden játékosának lehetőséget adott Szabó Gábor megérdemelt magabiztossággal nyerte meg a DSE Röplabda Akadémia U21-es csapata, akik győzelmükkel ismét a tabella élére álltak.

PTE-PEAC – DSE Röplabda Akadémia U21 0-3 (16-25, 5-25, 15-25)

Vezették: Nagy Lajos Zoltán, Barabás Barnabás Ádám

PTE-PEAC: Dobó Farkas, Szanyi Márton, Vér Csaba Attila, Örkényi András, Merkler Ábel, Várbíró Benedek, Albrecht Dávid, Fischer Máté. Vezetőedző: Storcz Tamás

DSE Röplabda Akadémia U21: Balázs Bálint, Tomanóczy Bálint, Laczi Dominik, Iván Bence, Csizmadia Tamás Martin, Majoros Balázs, Tajti Olivér, Iván Gergő, Mihucz Csaba, Móró Ákos, Sárközi Kálmán, Matyiák Árpád. Vezetőedző: Szabó Gábor