Nem a mi hétvégénk volt

Három korosztályunk is játszott a hétvégén, ezúttal azonban egyiküknek sem sikerült győzniük.

Szombaton a Tatár Mihály U15 OGYB I. osztályának középszakaszában az U15-ös fiú csapatunk játszott. A Dunaújvárosi Dózsa György Általános Iskolában megrendezett tornán a Szabó Péter által dirigált csapatunk előbb a Szegedtől, majd sajnos a Szolnoktól is 3:0-s vereséget szenvedett.

Eredmények:

DSE Röplabda Akadémia – Szegedi RSE 0:3

DSE Röplabda Akadémia – Szolnoki SPC 0:3

Fiataljaink jelenleg a 11. helyen állnak csoportjukban.

DSE Röplabda Akadémia: Téglás Péter, Boros Bálint, Farkas Dávid, Dósa Gábor, Budai Tamás, Lampert Ádám, Farkas Áron, Csepcsényi Máté. Edző: Szabó Péter

Vasárnap Gödöllőn játszott a dr Kotsis Attiláné U15 OGYB II. osztályának kelet középszakaszában az U15-ös leány csapatunk, akiket Gelencsér Balázs irányít. Lányaink még dél előtt szenvedtek 3:0-s vereséget a hazaiaktól, vagyis a Gödöllőtől. Második meccsük előtt pihenésre nem volt idejük, így várták a szegedieket. Csapatunk ezen a találkozón, annak ellenére, hogy végül 3:1-es vereséget szenvedett, jól játszott, melyeket a szettek ereményei bizonyítanak.

Eredmények:

Gödöllő – DSE Röplabda Akadémia 3:0

Szegedi RSE – DSE Röplabda Akadémia 3:1

Lányaink ezzel csoportjuk 12. helyén állnak.

DSE Röplabda Akadémia: Tuba Réka, Máhl Dorina, Szalai Lili, Takács Nikolett, Kriski Lili, Bakos Anna, Somogyi Vivien, Bali Lilla. Edző: Gelencsér Balázs

Felnőtt csapatunk az Extraligában Kazincbarcikán szerepelt, ahol a hazaiak meggyőző játékkal nyertek 3:0-ra. Az első szett legelején beindult Vegyész (5:2), majd a folytatásban is a hazaiak akarata érvényesült (17:11). A végjátékra jelentős előnnyel érkezett meg a Vegyész (21:13), amely végül könnyedén zárta le az első szettet (25: 15). A második szett eleje jobban indult, mint az első, hiszen ott tudtunk maradni szorosan a Kazincbarcikán (4:3), de a folytatásban sajnos semmi nem jött be (11:6), Juhász Péter remek nyitásainak köszönhetően nagyszerű pontokat szereztek Moraesék (19:8), akik a legvégére tizenegy pontot tettek közé (25:14). A harmadik szett hazai örömjátékot hozott (15:10), így a célunk ekkor lehetett, hogy a mínusz tízből kijöjjünk, ami végül sikerült ugyan, de ez csupán gyógyír volt. A meccs lezárása jelképes volt, hiszen az utolsó pontot a meccs legjobbja, Paez szerezte, aki egy ász nyitással fejezte be (25:16).

Vegyész RC Kazincbarcika – DKSE 3:0 (25:15, 25:14, 25:16)

Vezették: Soltész Róbert László és Adler László, vonalbírók Oláh Balázs és Szél Márta Judit

Vegyész RC Kazincbarcika: Juhász Péter, Moraes Rodrigo, Paez Diaz Carlos Julio, Provenzano De Prá Caio Cesar, Péter Benedek, Ciupa Lukasz Grzegorz, Dudás Tamás (liberó). Cserék: Szabó Dávid, Bibók Balázs, Péter Márton, Árva Milán. Vezetőedző: Toronyai Miklós

DKSE: Farkas László, Pavliuk Vladyslav, Kisházi Valentin, Laczi Dominik, Gutierrez Dufour Mauricio, Hatvany Zsolt, Sümegi Kristóf András (liberó). Cserék: Juhász Barnabás, Tóth Kristóf, Gőczi Dániel, Winter László Zétény. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor