Nem borult a papírforma

A Dunaferr SE első osztályú röplabda csapata a magabiztosan játszó Kecskemét otthonában szenvedett 3-0-s vereséget.

A röplabda első osztályban a Dunaferr SE felnőtt csapata ezúttal a Kecskemét otthonában lépett pályára. A találkozó egyértelmű esélyesei a hazaiak voltak, akik ebben a szezonban mindössze egy vereséget szenvedtek el, azt is a listavezető Kaposvártól, míg a többi találkozójukat meggyőző játékkal nyerték meg. Dávid Zoltán tanítványai ennek megfelelően kezdték el a találkozót, de jó volt látni, hogy a fiataljaink megpróbálnak lépést tartani velük (8-7). A folytatásban sem nőtt igazán a különbség, hiszen 16-13-nál csak hárommal vezettek a hazaiak, ekkor azonban sajnos megtorpantak fiaink, hiszen amíg a Kecskemét öt, addig mi három pontot tudtunk szerezni (21-16). A végjátékban már nem sikerült felzárkózni, és végül hét pontos különbséggel győzött a KRC (25-18).

A második szett nem indult jól a Dunaferr számára. A hazaiak nyitásaival nem tudtak mit kezdeni Tomanóczy Tibor tanítványai, akik ennek következtében jelentős hátrányba kerültek (8-3). Ezt a negatív szériát nem tudták megfordítani Iván Bencéék (12-4), melyet azonnal ki is használtak a rutinos kecskemétiek (16-7). Innen visszaút sem volt, így a pályaválasztó simán, 18 perc alatt behúzta a második szettet (25-11). A harmadik felvonás zárónak bizonyult, melynek elején Gacs Dánielék villámgyorsan elléptek a mieinktől (8-3). Ez teljesen megtörte a Dunaferrt, akik emiatt több hibát vétettek, és a kezdeményezést, a nyitást sem tudták elvenni ellenfelüktől. Ebből következett automatikusan a hatalmas hátrány (16-5), majd miután sikerült végre pontokat gyűjteni (21-11), a végjátékra a kevés erő is elfogyott (25-12). Összességében a Kecskemét teljesen megérdemelten győzött, akik mindössze 54 perc alatt lezárták a találkozót.

Kecskeméti RC – Dunaferr SE 3-0 (25-18, 25-11, 25-12)

Vezették: Vígh Andrea és Pőcze Attila

Kecskeméti RC: Gacs Dániel, Szabó Márton Károly, Pesti Marcell, Lopez Sanchez Victor Isaias, Gönczi Imre, Deliu Amarildo, Deák Márk (liberó). Cserék: Szabó Vilmos József, Dobos Péter, Török Szabolcs, Krupánszki Olivér, Kara Zsombor (liberó) Vezetőedző: Dávid Zoltán

Dunaferr SE: Tomanóczy Bálint, Iván Bence, Hatvany Zsolt, Iván Gergő, Móró Ákos, Matyiák Árpád, Sárközi Kálmán (liberó). Cserék: Balázs Bálint, Laczi Dominik, Csizmadia Tamás Martin, Majoros Balázs, Tajti Olivér, Mihucz Csaba Vezetőedző: Tomanóczy Tibor