Öt szettes meccset nyertünk!

Az idegek harcát hozta a Dunaferr Szolnok elleni meccse, melyet végül a mieink bírtak jobban erővel.

Az előző fordulóban idegenben győzött a Dunaferr a Sümeg ellen (3-0), mely sikerrel visszavette a Szolnoktól, amely viszont a MÁV Előre-Bericaptól kapott ki (3-2) az első pozíciót. A mostani forduló így csoportrangadónak számított, hiszen a két tízpontos gárda, a Dunaferr és a Szolnok csapott össze. Azt nem lehetett mondani, hogy a csapathirdetésnél Tomanóczy Tibornak könnyű helyzete lett volna, hiszen többen sérüléssel bajlódtak. Így a liberónk, Gebhardt Áron sajnos több hétre kidőlt, míg a mezőnyből Tomanóczy Bálint, Quintz Tamás, Hatvany Zsolt és Mészáros Dömötör sem voltak egészségesek. Ha ez nem jött volna közbe, akkor is szoros meccsre számíthattunk volna, így azonban ez még jobban elmondható volt a kezdő nyitás előtt. Két rossz nyitással kezdtünk, de a Szolnok is hibázott, vagyis egyik csapat sem került előnybe az elején (5-5). Laczi Dominik szállította ekkor pontjaink többségét, míg a túloldalon Gönczi remekelt (6-9). Ekkor innen sikerült az egyenlítés (9-9), majd a vezetést Mészáros sánca hozta meg (11-10). A folytatásban felváltva estek a pontok (13-13), majd a vendégek tudtak ritmust váltani (15-16), ami hazai időkérést eredményezett. A játék képe nem változott, ráadásul két nyitást is rontottunk (17-19), így vége szoros lett (20-20). Ezt követően két hibánkat köszönt meg a Szolnok (20-22), melyet megpróbáltunk ledolgozni (23-24), de nem sikerült (23-25). A második szett Mészáros pontjaival indult (4-1), majd Iván Gergő ász nyitásaival folytatódott (7-1). A lendület szerencsésen folytatódott, a különbség állandósult (10-4). A nyitások feljavultak, ami minőségi javulást jelentett a játékunkban (14-7). A különbség ennek hatására nőtt (17-9), majd a sáncunk hozta a pontokat (20-11). Majoros tette közé a tízet (22-12), majd Laczi zárta le ász nyitásával a második szettet (25-14). A kiváló második felvonás után reméltük, hogy megmarad a lendület a harmadikra is, mellyel nem volt gond, de előnyt nem sikerült kiharcolni (5-5). A nyitásaink megint visszaestek, de a Szolnok is hibázott közben (8-7). Az egy pont állandósult (10-9), majd Iván Gergő nyitásai után sikerült lépéselőnybe kerülnünk (12-9). A folytatásban azonban megint jöttek rossz nyitások, emiatt felzárkózott a Szolnok (15-14), majd ebből a hullámvölgyből Laczi húzta ki csapatunkat (19-16). Ennek a három pontnak kellett elégnek lennie a végjátékban is (21-18), melyet végül Mészáros zárt le (25-20). A negyedik szett elején Guzmics nyitásai ültek (0-2), ezt a hátrányt azonban gyorsan sikerült ledolgozni (4-4), majd nagyon megállt a hazai gépezet (5-9). Ez időkérést hozott magával, de Gönczi továbbra is remekül nyitott, így nagy lett a hátrányunk (5-11). Ezt apránként megpróbáltuk ledolgozni (10-13), de az egyenlítés nem sikerült (13-16). És ez így maradt a folytatásban is (15-18), egészen addig, amíg Majoros Balázs meg nem rázta magát (18-18). Húsznál a vezetést sikerült átvennünk Iván Bence centerezése után (20-19), de fordult a kocka (20-23), és végül a Szolnok egyenlített (21-25). Jöhetett az utolsó, mindent eldöntő ötödik szett, melyet a vendégek kezdtek, de mi szereztünk belőle pontot, mely után meg is lógtunk hárommal (3-0). Ez az előnyünk még nőni tudott (6-1), mely után már a második idejét kérte ki Gulyás Ferenc. Ezt jól tette, mert két pontra ledolgozták hátrányukat (4-6), mely hazai időkérést hozott. Az izgalmak tovább fokozódtak a térfélcserekor is (8-6), hiszen az előnyünk szinte teljesen elfogyott. Kiélezett lett a vége annak ellenére is, hogy már néggyel vezettünk (12-8), hiszen minden pontért vért izzadtak a fiúk. A végét azonban mi bírtuk idegekkel, mely meghozta a győzelmet (15-8).

Dunaferr SE – Szolnoki Röplabda Klub 3:2 (23-25, 25-14, 25-20, 21-25, 15-8)

Vezették: Vígh Andrea és Varjasi Melinda

Dunaferr SE: Tomanóczy Bálint, Laczi Dominik, Iván Bence, Majoros Balázs, Iván Gergő, Mészáros Dömötör, Sümegi Kristóf (liberó). Cserék: Balázs Bálint, Ambrus Bence, Hatvany Zsolt, Kecskeméti Bálint Olivér, Tamási Dávid. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor

Szolnoki Röplabda Klub: Kókai Róbert, Boa Szabolcs, Galovicz László, Bíró Bence György, Guzmics Richárd, Gönczi Imre, Farkas Róbert Zsolt (liberó). Cserék: Timár Mike. Vezetőedző: Gulyás Ferenc