Felnőtt

Papírforma kaposvári győzelem

A Dunaferr NBI-es gárdája idegenben próbálta megnehezíteni a csoport egyik favoritjának, a FINO Kaposvárnak a dolgát, ez azonban csak egy szettben sikerült.

Egyértelműen a pályaválasztó FINO Kaposvár volt a mai NBI-es összecsapás esélyese, akik legutóbb Dunaújvárosban, hatalmas csatában, kiélezett szettek után arattak a Dunaferr ellen 3-0-s győzelmet. A mieink arra készültek, hogy hasonlóan szoros csatát játsszanak a hazaiak ellen, és esetlegesen elcsípjenek tőlük egy pontot. Jól és bátran kezdtünk, hiszen 8-8 ig döntetlen volt az állás. Ekkor kettővel megléptek a hazaiak, de ezt sikerült behozni (10-10), majd felváltva estek a pontok. Nagy örömmel vettük, hogy 14-nél nálunk volt a vezetés (13-14), mely nem tartott sokáig, de továbbra is ott voltunk a Kaposvár nyakán (16-16). Itt megint megléptek a hazaiak (19-17), mely számunkra időkérést eredményezett. A végjátékban tovább nőtt a hátrányunk (21-17), melyet nagy hajrával sem sikerült ledolgoznunk (25-22). A második szett elején megint fej-fej mellett haladtak a csapatok (2-2), és a folytatásban sem adták meg magukat a mieink, akik szorosan tapadtak a Kaposvárhoz (6-6). Ennél az állásnál sajnos beragadtunk, mely négy pontos hátrányt eredményezett (10-6). Az előnyét ráadásként tudta növelni ellenfelünk (14-7), melyet könnyedén meg is tartottak (18-10). A szett vége gyerekjáték lett a Kaposvár számára, amit nyolc pontos különbséggel zártak le (25-17). A harmadik játékban bravúrra lett volna szükségünk ahhoz, hogy vissza tudjunk kapaszkodni, ez azonban nem sikerült, hiszen gyorsan három pontos hátrányba kerültünk (5-2). A folytatás sem volt túl jó, ezzel pedig eldőlni látszott minden (11-4). A tízet 15-5-nél tették közé a kaposváriak, akik a végjátékra 13 pontos előnnyel érkeztek (20-7). A vége 25-9 lett, vagyis a meccset 3-0-val a Kaposvár húzta be.

FINO Kaposvár – Dunaferr SE 3-0 (25-22, 25-17, 25-9)

Vezették: Adler László és Horváth Miklós

FINO Kaposvár: Nagy József, Bozóki Bence, Kalmár Ákos, Makarov Ilia, Kulcsár Adrián, Martinez Ignacio, Bögöly Gábor, Horváth Kristóf, Keen Cameron, Kruzhkov Iurii, Kiss Máté (liberó). Vezetőedző: Wolochin Ruben

Dunaferr SE: Ambrus Bence, Balázs Bálint, Tomanóczy Bálint, Laczi Dominik, Iván Bence, Quintz Tamás, Majoros Balázs, Hatvany Zsolt, Iván Gergő, Kecskeméti Bálint Olivér, Mészáros Dömötör, Gebhardt Áron (liberó), Sümegi Kristóf András (liberó). Vezetőedző: Tomanóczy Tibor