Remekelt, de vesztett a Dunaferr

A férfi röplabda első osztályban önmagához képest extra teljesítményt nyújtott a Dunaferr, mely szett nyeréshez igen, de a meglepetéshez nem volt elég.

A listavezető Fino Kaposvár együttesét fogadta az idei utolsó hazai NBI-es meccsén a Dunaferr SE gárdája. A rutinos és válogatott játékosokkal felálló vendégek ellen a Dunaferr célja a tisztes helytállás volt, de titkon abban is bíztunk, hogy fiataljaink egy-egy szettben meg tudják nehezíteni Demeter György tanítványainak győzelmét. Bátran kezdett a Dunaferr, és ez meg is hozta az eredményt, vagyis a vezetést (4-2). A folytatásban két nyitáshiba miatt egyenlített a Fino (6-6), majd felváltva estek a pontok egészen 12-ig (12-12). Ekkor négy ponttal meglépett Tomanóczy Tibor csapata (16-12), mely különbséget sikerült megőrizni (18-14). A remek hazai percek tovább tartottak, és meglepetésre 21-17-tel érkeztünk a végjátékra. A ráadás csak ezután következett, hiszen a maximumot hozó hazaiak nem adták ki a kezükből az előnyt, és hatalmas meglepetésre megnyerték az első szettet (25-20). Fordulás után azonnal kétpontos előnyre tettünk szert (3-1), de gyorsan fordult a kocka, és átvette a vezetést a Kaposvár (5-6). Minden hazai játékos extrát hozott, amitől nagyon élvezetes csata alakult ki (9-9) még akkor is, amikor Bögöly nyitásaival nem tudtunk mit kezdeni (9-11). Ekkor kissé megállt a gépezet, amely négypontos hátrányt eredményezett (10-14). Innen próbáltak meg felállni fiaink, de az nem sikerült (13-18). A vendég előny tovább nőtt (14-21), majd nagy akaraterővel sikerült három pontot szereznünk (17-21). Ekkor kissé megtorpantunk (17-22), majd új erőre kaptunk (19-23), ezt azonban nem sikerült növelni, így egyenlített a Kaposvár (19-25). A harmadik szett nem indult jól (1-6), ami azonnali időkérést eredményezett, de a folytatás se sikerült (2-9). Nagy József nyitásai ültek, mellyel beragadtunk ebbe az állásba (2-10). Fellángolás után közelebb férkőztünk ugyan (5-12), de a láng hamar kialudt (6-14). A cél ekkor az lett, hogy ne legyen közte tíz (7-16), de nem sikerült megvalósítani (8-18). Kalmár és Nagy klasszis játékot nyújtottak, mellyel nem tudtunk mit kezdeni (11-21), így a vége gyerekjátékká vált a Kaposvár számára (13-25). Ahhoz pedig, hogy innen sikerüljön visszajönni a ritmusukat megtaláló vendégekkel szemben csodára lett volna szükség még akkor is, ha ma a szezonbeli legjobbját nyújtotta a Dunaferr. Ha ez nem is, de remek pontok csodásak voltak, így szoros volt az eleje (6-8). A folytatásban Bozóki nyitásai ültek (6-11), így kellett a hazai időkérés, amely két pontot eredményezett, de többet nem (8-13). Ez a különbség állandósulni látszott (11-16), mely főként Kalmár ponterős játékának volt köszönhető (14-20). Ekkor szinte megfordult a kocka, hiszen a mieink egymást követően négy pontot szerezve felzárkóztak (18-20), így a vége izgalmassá vált, főként, hogy 24-nél, 25-nél, majd 26-nál is egyenlő volt az állás. Az pedig csak Nagy Józsefen múlt, hogy a Kaposvár nyert, aki klasszis centerezéssel zárta le a meccset (26-28). Így négy szettben vesztett a Dunaferr, de erre a játékra lehet alapozni a közeljövőben!

Dunaferr SE – Fino Kaposvár SE 1-3 (25-20, 19-25, 13-25, 26-28)

Vezették: Szabó Péter és Mezei Zoltán István

Dunaferr SE: Tomanóczy Bálint, Iván Bence, Hatvany Zsolt, Iván Gergő, Móró Ákos, Matyiák Árpád, Sárközi Kálmán (liberó). Cserék: Csizmadia Tamás, Balázs Bálint, Majoros Balázs, Mihucz Csaba. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor

Fino Kaposvár SE: Nagy József, Bozóki Bence, Kalmár Ákos, Kulcsár Adrián, Bögöly Gábor, Keen Cameron, Pápai Péter (liberó). Cserék: Kiss Máté, Szabó Bence, Horváth Kristóf, Vajda Tamás, Szabó Barna Frigyes. Vezetőedző: Demeter György