Sikerrel rajtolt a Dunaferr

A Férfi NBI Liga alapszakaszának első mérkőzésén a Dunaferr SE izgalmas találkozón öt szettben győzte le a PTE-PEAC gárdáját.

A PTE-PEAC csapatát fogadta a Dunaferr SE NBI-es röplabda csapata a férfi NBI Liga alapszakaszának első mérkőzésén. Mivel az idei kiírásban még nem találkozott egymással a két gárda, így érdekes erőpróbára volt kilátás, de azért bíztunk abban, hogy a hazai pálya előnyét ki tudja használni a DSE Röplabda Akadémia fiataljaira épülő Dunaferr. A fiaink egyébként jó előjelekkel várták az ütközetet, hiszen ők a saját korosztályos bajnokságaikban kiválóan szerepeltek eddig. Az első meglepetést a vendégek okozták azzal, hogy szinte egy teljes új sort neveztek az előző időszakhoz képest. Ez azonban nem zavarta meg a mieinket, akik remek játékkal szerezték meg a vezetést (7-5). Ekkor egy kisebb hullámvölgy miatt egyenlített a Pécs, de vissza tudtunk jönni, és megint nálunk volt az előnyt (11-9). Miután ezt megőriztük, a vendégek időt kértek (14-11), és felzárkóztak egy pontra (15-14), majd egyenlítettek (16-16). A végjátékra egy szép Matyiák pont és egy pontos Laczi nyitás miatt 20-18-cal érkeztünk, ám 23-nál utolértek bennünket, amely miatt izgalmas lett a vége, de abban két hibát követtünk el, amely ilyenkor nem fér bele (24-26). A második szett elején felváltva estek a pontok 3-3-ig, majd megpróbált meglógni a PTE (3-6), de sikerült az egyenlítés (6-6). A folytatásban megint elmentek a vendégek Dolgos nyitásinak köszönhetően (8-10), viszont innen fordítani tudtunk (12-11). A játékunkba sajnos egy-egy hiba becsúszott, ennek következménye kétpontos hátrány lett (15-17), de volt visszaút (19-18). A végjáték hatalmas izgalmát a Dunaferr bírta jobban, akik Laczi Diminik révén zárták le a szettet (25-22). A harmadik szettre jó lett volna a hullámzást kivenni a játékunkból, de ez nem sikerült, és ahelyett, hogy mi vezettünk volna 5-2-re, a Pécs lépett el 4-6-ra. Rendezni kellett a gondolatokat, de nem sikerült (6-10). A folytatás azonban megint jobb lett (9-10), ez pedig az izgalmakat csak fokozta (13-14). Mindent megpróbált megtenni a Dunaferr az egyenlítésért, de sajnos Dr. Horváth Balázzsal nem bírtunk, akinek minden sikerült (15-22). Innen pedig nem volt visszaút, és nagy különbséggel vesztettünk (15-25). Tomanóczy Tibor megpróbálta cserékkel frissíteni csapatát a negyedik felvonás elején, amely jónak tűnt (3-1), de visszajött a Pécs, és fordított (5-7). Ekkor azonban mi szereztünk zsinórban három pontot (9-9), így minden kezdődött elölről. A következő időszakban felváltva estek a pontok (13-13), majd megint két hibát követtünk el (14-16), mely hazai időkéréssel járt. Úgy tűnt, hogy ez segít (16-16), de nem így lett (16-18). A végjáték megint nyitottá vált Hatvany Zsolt pontjai után (18-18), ám arról, hogy ez ne így legyen egy rossz érintés tehetett (19-21). Ezt méltón bosszulták meg fiaink, akik remek két pontot szerezve egyenlítettek (21-21). Sőt! Az elveszített pontok adtak hatalmas erőt, motivációt, és régen látott összpontosítással nyertük a szettet (25-21). A mindent eldöntő játékban mindkét csapat nagy összpontosítással küzdött (5-5), de ekkor nekünk volt nagyobb a szívünk, és megléptünk kettő ponttal (8-6). A tartása a Dunaferrnek kiélezett szituációban jött ki a legjobban (12-9), és ekkor még extrát is nyújtottak Iván Bencéék, akik megnyerték a találkozót (15-11).

A Dunaferr együttesének legközelebb hétvégén, 2019. január 26-án szombaton 16:30-tól szurkolhatunk ismét, akkor a megyei rivális, a MÁV Előre SC érkezik a Dunaújváros Sportcsarnokba.

Dunaferr SE – PTE-PEAC 3-2 (24-26, 25-22, 15-25, 25-21, 15-11)

Vezették: Barabás Barnabás Ádám és Nagy Lajos Zoltán

Dunaferr SE: Tomanóczy Bálint, Laczi Dominik, Iván Bence, Iván Gergő, Móró Ákos, Sárközi Kálmán, Matyiák Árpád. Cserék: Balázs Bálint, Csizmadia Tamás, Majoros Balázs, Tajti Olivér, Mihucz Csaba, Hatvany Zsolt, Vezetőedző: Tomanóczy Tibor

PTE-PEAC: Jánossy Bálint, Horváth Balázs Dr., Dolgos Attila, Kiss Nicholas, Örkényi András, Merkler Ábel. Cserék: Baji Péter Ábrahám, Portik Ádám, Kaszás Zoltán, Szabó Gábor, Várbíró Benedek, Várhalmi Gábor. Vezetőedző: Storcz Tamás