Újpesti erőfelmérő

Rangos megmérettetésen lett bronzérmes a DSE Röplabda Akadémia U11-es csapata.

Újpesten rendeztek tornát az U11-es korosztálynak, ahová az ország minden pontjából érkeztek csapatok. Ezen a rangos megmérettetésen a DSE Röplabda Akadémia is képviseltette magát. A csapat igencsak kitett magáért, hiszen meg sem álltak a bronzéremig. Dolmán Viktor csapata igen komolyan vette a megmérettetést, akiknek a sorsolás sem kedvezett, hiszen egy csoportba kerültek azzal a Delta SE csapatával, amellyel tavaly decemberben, Taksonyban már játszottak, és ott bizony az Érdiek örülhettek. Az első mérkőzésen a Kertváros SE ellen léptek pályára az akadémisták, ahol kiütközött a két csapat közti tudásbeli különbség a mijeink javára, így sima győzelmet arattak. Következett a csoport legnehezebb mérkőzése a Delta ellen, ahol igencsak idegesen és sok hibával játszott a DSE, aminek vereség lett a vége. A Runkil csapata ellen a csoport harmadik mérkőzését is nagy fölénnyel nyerte az újvárosi alakulat, ezzel következett a döntőbe jutásért a mérkőzés, ahol a Delta A jelű csapata ellen léptek pályára Csepcsényi Mátéék. Ők két igen szoros szettet produkáltak, de végül alul maradtak az érdiekkel szemben. A sors pikantériája volt, hogy a bronz meccsen újra találkoztak a Delta B jelű csapatával akadémistáink, akikkel már a csoportban harcoltak egy óriásit, de itt végül 2-1 arányban a mieink bírták jobban a rájuk nehezedő terhet és győzelmet arattak.

Dolmán Viktor (edző): Nagyon büszke vagyok a gyermekekre, óriásit küzdöttek! Hozzá kell tegyem, hogy voltak a nyitásfogadásban hibáink, de a jövőben azon dolgozunk, hogy ezeket javítsuk. Külön kiemelném, hogy a sorsolás sem nekünk kedvezett, hiszen zsinórban öt mérkőzést játszottak le a gyermekek pihenő nélkül. Összességében nagyon elégedett vagyok a kicsikkel, mivel U11-ben az első tornánkon a negyedik helyen zártunk, most pedig a harmadikak lettünk. Úgy gondolom, igen sok munka van még hátra, de akár az ország legjobbjaival is feltudjuk majd venni a versenyt az OMK Döntőn, hiszen a cél az, hogy felkerüljünk az ország U11-es térképére.