Felnőtt

Vereséggel nyitott a Dunaferr

A Sümeg vendégeként kezdte meg a 2018-19-es NBI-es sorozatát a Dunaferr SE röplabda csapata, ahol 62 percnyi játék után 3-0-s vereséget szenvedett.

Idegenben kezdődött el a Dunaferr SE NBI-es csapatának idei szezonja, mégpedig a Sümeg otthonában. Mivel az új bajnoki rendszerben minden pontnak jelentősége van, ezért kiemelt figyelmet kapott ez az összecsapás, hiszen a végelszámolásnál várhatóan nagy harc lesz az első három hely egyikéért, amely a felsőházba jutást jelenti. Ráadásul a Sümeg ebben a harcban az egyik fő versenytárs. Az előjelek alapján kiélezett mérkőzést vártunk, de nem ez lett a vége. A Sümeg rendkívül jól kezdte el a meccset, és az első pillanattól kezdve irányította a találkozót. Az első szettet mindössze 21 perc alatt magabiztosan be is húzták (25-19), amely nem tett jót fiatal csapatunknak. Ez meglátszott a második játékon, ahol nem sikerült összerendezni a gondolatokat. A mieink hibáit kegyetlenül kihasználta a hazai gárda, és szinte lemásolva az első szett eredményét (20-25), máris 2-0-ra ellépett. Ettől kezdve pedig már semmit nem bíztak a véletlenre Kunert Mátyásék, akik magabiztos játékkal, 20 perc alatt rendezték le a harmadik szettet (25-17), mellyel összesítésben 3-0-ra nyerték meg a találkozót.

Sümegi Röplabda Egyesület – Dunaferr SE 3-0 (25-19, 25-20, 25-17)

Vezették: Halász Enikő Erika és Mezőffy Zsolt Tibor

Sümegi Röplabda Egyesület: Németh Zoltán, Llés Gergő, Erki Milán, Kotim Vladiszlav, Kunert Mátyás, Nagy Péter, Óhidi Roland, Péter Benedek, Sow Ábrahám, Tigyi Tamás, Török Roland. Edző: Tamás Zoltán

Dunaferr SE: Balázs Bálint, Tomanóczy Bálint, Laczi Dominik, Iván Bence, Csizmadia Tamás Martin, Majoros Balázs, Hatvany Zsolt, Iván Gergő, Mihucz Csaba, Móró Ákos, Sárközi Kálmán, Matyiák Árpád. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor